Wpis z mikrobloga

Ukraina powinna zostać nautralna. Oddziela państwa NATO od Rosji. Teraz już za późno i wszyscy zapłacimy za te błędy.
Dla NATO Ukraina jest obojetna, przyda się, ale w sumie jak nie należy do NATO to w sumie też nic zlego sie nie dzieje. Natomiast trwająca obecnie wojna jest dla nich korzystna, bo osłabia Rosję...
Dla Polski wejscie Ukrainy do NATO i UE jest mega korzystne bo przestajemy być Państwem granicznym, granica NATO przesuwa sie na wschód.
Dla Rosji wejście Ukrainy do NATO stanowi niebezpieczeństwo, bo granica NATO się do nich zbliża... Putin atakując, "broni się". Chęć przystąpienia UA do NATO i UE jest powodem ataku. Z resztą Putin mówił o tym od lat.
Dla Ukrainy wejście do NATO i UE jest korzystne bo bedzie się wiązać ze wzrostem gospodarczym i odcięciem sie od Rosji. Ukraina płaci wysoką cenę za swoje próby wejścia do NATO i UE, zachód niby coś robi, ale jednak siedzi z boku, pije kawę i patrzy...
Jak pogodzic tak rozbieżne oczekiwania?

#wojna #ukraina #rosja #usa #nato #polska
  • 24
  • Odpowiedz
@madmrzaz: powinna byc neutralna bo to jest gwarancja bezpieczenstwa mojego i Twojego :) teraz UA sama walczy... pewnie sami sie zastanawiaja na co im to bylo...
  • Odpowiedz
@symetrysta: nawet jeżeli to hm.. mają prawo się bać, postaw sie na ich miejscu. Nie chcą NATO blisko siebie. Prosili, mówili, nie pomogło to postanowili zaatakować. Sytuacja jak z Gruzją.
Rosja nie chce NATO koło siebie tak samo mocno jak Polska nie chce Rosji koło siebie
  • Odpowiedz
@alexzem: wiesz wolne państwo ma swobodę stanowienia o swoim losie. Widocznie Rosja nie jest w stanie zaoferować niczego poza biedą i prześladowaniem, Ukraińcy poczuli, że można żyć lepiej i o to walczą.
  • Odpowiedz
@alexzem: NATO mogloby zaatakowac ruskich niezaleznie czy bedzie z nimi graniczylo czy nie. Wiec argument ze ruscy boja sie nato obok siebie bo zostaliby zaatakowani jest kompletnie z dupy.
  • Odpowiedz
@alexzem: W końcu musi się skończyć rosyjskie #!$%@? imperialne raz a dobrze. Każdy kraj ma prawo sam decydować po czyjej stronie chce stać. Niech ruscy zaproponują coś na ro Ukraińcy pójdą z ochotą ale nie bo nie ma co... Model gospodarki oligarchicznej to coś od czego Ukraińcy chcą uciec od dawna.
  • Odpowiedz
@Megasuper: no mi chodzi o taka prawdziwą neutralnośc, nie neutralnośc wg rosji :) neutralnośc ukrainy to Twoje i moje bezpieczeństwo. Tzn największe bezpieczeństwo mielibysmy wtedy gdyby Ukraina byla i w NATO i w UE ale do tego nie dojdzie. Nie spelniaja warunkow wejscia do UE, teraz beda jeszcze bardziej oslabieni. Rosja juz spelnia swoje cele. Do NATO tez ich nie przyjma teraz bo to by oznaczalo 3 wojne swiatowa. Ja wiem,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@alexzem: Pchasz się w onuce kolego. Świetnie się wpisujesz w ruską propagandę, mamy się bać i zostawić Ukrainie w spokoju.
Trzeba być niezłym trepem żeby usprawiedliwiać rusków. Tak boją się rozrostu NATO bo zabierają im strefy wpływów, i nie daje im to prawa do ataku na kogokolwiek. Mają prawo zamknąć mordę i handlować jak cywilizowani ludzie.
A Ukraina ma prawo wyboru. My też musieliśmy być "neutralni" wobec kacapów przez wiele lat,
  • Odpowiedz
@omnipotentmasterofnone: no nie jestem onucem, staram się zrozumieć obie strony. też nienawidzę Rosji. też chcę spokoju i pokoju na świecie. też nie chcę tego konfliktu i tego co dzieje się za naszą wschodnią granicą. tylko po prostu - zachód pchał Ukrainę w ten konflikt. propaganda idzie z dwóch stron.
  • Odpowiedz
@GrazynianJanuszanu: jestem za! najlepsze co mogłoby się stać to zmiana rządów w Rosji i rozpoczęcie demokratycznych rządów... tylko Rosja musiałaby się wtedy poddać albo USA albo Chinom a tego pewnie tak czy siak nie będą chcieli zrobić, mają w głowach plany bycia imperium... i nie wiem nawet czy zmiana rządów w rosji by to zmieniła ale może przynajmniej zachowywali by się bardziej po ludzku... a nie od razu atak militarny...
  • Odpowiedz