Wpis z mikrobloga

@Spofity:
Tam nie ma nic na temat tego, że dwie opony do 15" to paczka standardowa.

Na stronie Inpostu masz napisane:
opony do rozmiaru 15” pakowane po dwie sztuki (jedna na drugiej, bez felg), nie mogą być łączone równolegle „obok siebie”

Ale nadal jest to przesyłka niestandardowa.
@Spofity:
Masz rację, to przesyłka standardowa, ale musisz mieć działalność i podpisaną umowę z Inpostem.
Dla osób prywatnych koszt takiej przesyłki to 274,49 zł.
Poszukaj brokera, który ma w ofercie wysyłkę opon jako paczka standardowa
@pcela: wysłałem przez furgonetkę. wyszło 55zł. Opony to 185/65r15. Jutro ma przyjechac kurier inpostu. Ostatni raz wysyłam opony kurierem, tyle wytycznych od każdej firmy kurierskiej że już nie wiadomo na co zwracać uwage
@Spofity:
Tylko pamiętaj aby nie pakować tego w karton. Owijasz folią stretch, folią lub sklejasz taśmą.

A co do rozmiaru opon to wyszło mi (dla dwóch opon jedna na drugiej):
średnica zew = ~50,12 cm
szerokość = ~37 cm

Cena wyszła ci zbyt duża, coś źle wybrałeś.
@pcela: wymiary 2 opony zawiniętych w stretch to 60 x 60 x ~40 cm. Waga nie robiła różnicy - cena była stała przy 1kg jak i przy 20kg. Tańszy był dpd ale czytając ich wytyczne dot. pakowania opon wolałem dopłacić 10zł. Zaznaczam też, że to paczka pobraniowa
@pcela: mireczku masz 100% racje. Sam pisałem, że opony łapią się w ramy przesyłki standardowej, a przy zamawianiu kuriera zaznaczyłem przesyłke niestandardową. Na szczęście mogłem anulować przesyłkę na furgonetce i zrobić nowa, tym razem poprawnie. Byłbym 30zł w plecy. Mam tylko nadzieje że kurier zabierze to cholerstwo od mnie bez żadnych obiekcji :D.
Dzięki za wyjaśnienie wszystkiego.