Wpis z mikrobloga

Kolejne podejscie do noża z warstwa miedzi, coraz lepsza powtarzalność ;) w najbliższym czasie będę próbować połączyć dziwer z miedzią, po trawieniu powinien być efekt wow ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) no i w końcu zabieram się za nagranie filmu z procesu kucia i powstawania takiego noża, oby nie wyszło kiczowato

#justcraftedgoods - mój autorski tag

#chwalesie #noze #bushcraft #diy #kowalstwoartystyczne #niebieskiepaski
smieszqje - Kolejne podejscie do noża z warstwa miedzi, coraz lepsza powtarzalność ;)...

źródło: comment_1647196547kfnSwKGHdTOw8kyOcrcY14.jpg

Pobierz
  • 19
  • Odpowiedz
  • 0
@Scutacarus każdy o to pyta, nie ;) W USA jest wiele takich noży, w Europie powoli też stają się popularne. Miedź zgrzewania się na zasadzie dyfuzji, to silne połączenie. Dodatkowo miedź to tylko mała, bardzo cienka warstwa tego noża ;)
  • Odpowiedz
@smieszqje domyślam się( ͡° ͜ʖ ͡°)

Widać że to tylko wartwa ale no jak klingę naprezysz czy cos to bałbym się o to.

Czyli masz dobry moment na wstrzelenie się w nisze, trzymam kciuki
  • Odpowiedz
  • 1
@Scutacarus gdy miałem za dużo zamówień to mnie to już męczyło, teraz sprzedaje tylko to co zrobię, bez żadnej presji, robię takie noze na jakie mam tylko wene, wtedy jest okej ;)
  • Odpowiedz
  • 1
@Scutacarus coraz bardziej skręcam w stronę noży kuchennych, jednak ich wykonanie jest trudniejsze, dlatego mniej osób je tworzy. Co więcej, aby taki nóż był dobry, musza byc bezbłędnie polozone szlify, w nozach taktycznych ma to dużo mniejsze znaczenie. Za to nóż kuchenny wykonany ręcznie w sposób prawidłowy to zupełnie inny wymiar użytkowy. Stąd takie noze niejednokrotnie kosztują ponad 1,5k , czasami jeszcze więcej gdy są z dziweru. Tutaj moje próby szlifu na
smieszqje - @Scutacarus coraz bardziej skręcam w stronę noży kuchennych, jednak ich w...

źródło: comment_164719931859PpnHUehItb07zU0Odbfw.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@masterix ciężko powiedzieć, jak już kuje to staram się więcej niż jeden nóż na raz kuć, bo do ognia mogę zmieścić więcej, a rozgrzanie do odpowiedniej temperatury paleniska wymaga dużo paliwa. Myślę, że jeden nóż z dziweru wraz z uszyciem takiej skórzanej pochwy, które sam też szyję to ok 3 pełne dni pracy
  • Odpowiedz
@smieszqje: Mam takie pytanie techniczne, jak szlifujesz rekojeści z tworzywa G10 (nie wiem czy używasz, jeśli tak to odpowiedz) to prawda to że trzeba założyć maskę przeciwpyłową konkretną bo jak się dostaną do płuc opiłki włókna szklanego z G10 to może być nieciekawie? Jeden gośc na YT tak mówił ale inni robią bez maski. Ja na razie czekam na przesyłkę z G10 i się zastanawiam czy kupowac maskę.
  • Odpowiedz