Wpis z mikrobloga

co to za powód do podwyżki? Tak samo absurdalny jak błaganie szefa o podwyżkę, bo rata kredytu urosła. Xd


@kimunyest95: Podwyżkę roczną dostałem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale nie będę dokładał do tego interesu z mojej kieszeni ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A i tak w sumie jak na warunku Warszawskie słabo zarabiam biorąc pod uwagę że ostatnio pół roku szukała kogoś na stanowisko
@xaro: lol, wynagrodzenie netto może być dla każdego inne. Pracodawca patrzy na całkowity koszt zatrudnienia i w interesie pracownika jest wyszarpanie jak najwyższego "netto" dla siebie, co przekłada się na wzrost całkowitego kosztu zatrudnienia danej osoby.

Jeżeli np. koszt zatrudnienia pracownika poniżej 26 roku życia kosztuje mnie 6k miesięcznie, to z mojego punktu widzenia przekroczenie 26 roku życia przez pracownika jest neutralne i ja nie zrobiłem nic jeśli chodzi o to,
@kimunyest95: mi chodzi o to że jeśli pracodawca chce być fair, to liczy netto regularnie, tak jak dla każdej osoby a nie, że brutto - podatki - podatek 0 = netto

powinno być tak jak dla każdego brutto - podatki = netto, a jeśli ktoś ma poniżej 26 to jego szczęście, po przekroczeniu utraci tylko tę wartość za podatek 0
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Yurakamisa: ja mialem lepiej, o ile w 2019 mozna bylo wybrac czy chce sie miec od razu wyzsze wynagrodzenie czy miec to w zwrocie podatku, to w 2020 juz takiego wyboru nie bylo i w pensja powinna wzrosnac. Jakże sie zdziwilem gdy kasa byla taka sama, a jako wytlumaczenie uslyszalem "pan ma u mnie pensje netto a nie brutto". Najgorzej ze odwolac sie nie mialem jak bo to byla umowa na
@xaro: mogę się mylić, ale idąc twoim tropem myślenia to jeżeli pracodawca dostanie jakiś dodatkowy podatek do zapłacenia na wypłatę pracownika (umawiając się na 6k brutto pracodawca płaci w sumie Ok. 7,2k) to może obniżyć wypłatę uwarunkowując to tym, że podnieśli mu opłaty? No nie. Masz w umowie kwotę brutto to już nie zależy od tego co rząd wprowadza i zmienia. I osoba, która kończy 26 rok życia nie traci nic