Wpis z mikrobloga

#motoryzacja #samochody

Cześć Mirasy. Myśle o zakupie auta. Max 4-5 letnie. Rodzinne auto, jak najbardziej niezawodne. Budżet 70-90k max.
Myślałem o Toyocie Avensis w kombi 147 KM benzyna albo Fordzie Mondeo 1.5 160KM benzyna w Kombi lub Lift. Może Skoda Superb ,ale to juz by był pewnie wydatek pod kurek. Ktoś kto się zna na samochodach coś podpowie ?
  • 9
Fordzie Mondeo 1.5 160KM benzyna


@Zakarish: może nie najszybsze ale i dużo pali ( ͡° ͜ʖ ͡°)
jak jeździsz przeważnie sam a tylko raz na ruski rok pakujesz cały samochód to może Superb 1.4/1.5 TSI? Ewentualnie znajdziesz jeszcze z 1.8.
Chyba że zejdziesz do jakiegoś kompakta w kombi to w tym budżecie dostaniesz Golfika 1.8 TSI Alltrack/Octavie 3ke również z 1.8 który już daje radę ;)
Ewentualnie
@Zakarish: Z tych trzech mieliśmy SuperBa III generacji, II generacji, Mondeo (a nawet Fusiona) i Avensisa ale w 2.0 148 KM w Dieslu.

Ford Fusion (amerykańskie Mondeo) z 1.5 160 KM w automacie jest spoko, ale spalanie benzyny to około 8-10 L / 100 km.

Najwygodniej, najmniej awaryjny, najwygodniejszy i najekonomiczniejszy był Ford Mondeo z 2.0 150 KM Turbodieslem. Dobrze wspominamy te auto na wypożyczalni.
Dzięki za wszystkie opinie. Proszę nie róbmy z tego walki plemiennej. Turbodisle raczej odpadaja. Trochę za mało tras robie, żeby go przepalić.

@jejfan1: Dzięki za alternatywy, popatrze wieczorem na otto motto na te furki co podałeś.
@kokus mi się Fordy Mondeo podobają, trochę zastanawia mnie niezawodność aut tego sektora, bo co patrze na jakieś zestawienie to inne wyniki
@Zakarish: U nas Mondeo w Dieslu zrobiło 270k bez awarii, nie mniej mieliśmy je od nowości i regularnie serwisowane (a nawet częściej niż producent zaleca). Z droższych napraw to w większości rzeczy zużyte eksploatacyjnie - np. Turbo, ale nigdy silnik, elektryka czy skrzynia nie padły.

Alternatywa to Mondeo w Hybrydzie ale nie wypowiem się jak się tym jeździ.