Wpis z mikrobloga

Jest tu jakiś zapaleniec #blackdesert #blackdesertonline ? Grałem chwile w lostark, ale jestem zapalonym graczem metina i ziomek mnie ciągnie na BDO sądząc, że jest to najlepszy odpowiednik.
Kilka pytań wariaciki -
1) P2W?
2) Jak ze wsparciem, iloscia graczy, gierka nie upada?
3) CO z serwami, nic nowego nie wychodzi nie? Raczej nie mam szansy dogonić topki i jestem na straconej pozycji w PVP?
4) jest sens w to wchodzic taki czas po premierze?
  • 8
1) P2W?


@ActiZ: Jest, ale nie takie typowe, bardziej pay to wall bym powiedziała. Można pośrednio kupić w is rzeczy do podbicia setu, ale samo podbicie end game setu to bardzo dużo matsów + dochodzi jeszcze rng. Jak nie masz zamiaru wbijać się w topkę pvp to naprawdę tego nie odczujesz, bo chodzić na spoty/expić/farmić możesz bez problemu. W is jest też jeszcze waga, która zwiększa udźwig w plecaku i namiot,
@ActiZ: moim zdaniem najprzyjemniejsze mmo jeśli chodzi o playstyle i ilość rzeczy do roboty. Polecam zacząc na sezonowym serverze, gdzie p2w nie istnieje bo max gear wbija się kilka dni.
Poza sezonami nawet najlepsze przedmioty możesz kupić na markecie za wyfarmiony silver. Własnoręczne ulepszanie itemów to rng i główny aspekt p2w w tej grze, dlatego wolę tego nie robic - 100% gearu wyfarmiłem grając w grę/robiąc afk rzeczy przez ~2 lata.
@ActiZ: od 1,5 roku cały czas jest jakiś serwer sezonowy mający na celu zachęcić nowych graczy. Jest na nim bonus do expa i dużo łatwiejszy progres. Do 59 lvlu sobie questuj, bij mobki a później w kilka h możesz zrobić 59-61 z poradnikiem i jednym itemem (chenga tome, a chłop od poradników to evildouscharm na youtube). Na 61 kończą się sezonowe wyzwania, dostajesz dużo matsów, 2 max akcesoria i inne bonusy.
@ActiZ: Trochę po czasie, ale chciałabym sprostować to, co napisał kolega wyżej, żeby nie było błędnego założenia. Na sezonowym serwerze można szybko wymaksować gear, ale nie jest to end game gear, jednak na spokojnie można w nim biegać i cieszyć się światem, bo gra jest tak skonstruowana, że nie trzeba mieć end game gearu, aby dobrze się bawić i korzystać z zawartości gry. Może nie końcowej, bo wiadomo, musi być jakieś