Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@woreczek_uranu: po 5 latach masz rekalkulacje. Bank może zaproponować znowu stałe ale na innym procencie albo zmienne na innym.

Ogólnie w Polsce nie ma stałej stopy kredytowej, która swoją drogą wg dyrektywy KNF powinna być w ofercie każdego banku. Ale kładą uja na to i tak jesteśmy je*ani...
@woreczek_uranu: zależy od banku. W ING np. zostaje. Dlatego nie opłaca mi się teraz przechodzić na stałe oprocentowanie bo w tej chwili mam niską marżę, a po 5 latach stałych zostanę z wysoką i wówczas w grę wchodziłoby już tylko refinansowanie kredytu.
@ptasiek2: ale ja pytam o marżę banku a nie oprocentowanie :)

@Krupier: no to skoro zostaje w ING marża niezmieniona, to chyba oplaca Ci sie przejsc na stale bo zamrozisz sobie niska marze i po 5 latach beddziesz mial niska marze i mozliwosc przejscia na zmienne z innym wiborem?
no to skoro zostaje w ING marża niezmieniona, to chyba oplaca Ci sie przejsc na stale bo zamrozisz sobie niska marze i po 5 latach beddziesz mial niska marze i mozliwosc przejscia na zmienne z innym wiborem?


@woreczek_uranu: pozostanie niezmieniona po przeliczeniu na oprocentowanie stałe. Więc jak teraz mam 1,7% i przeliczą mi na, nie wiem, 2,2%+ wibor 6m to jednak średnio mi się opłaca zostawanie na 2,2% po tych 5
@Krupier: Ciężko tutaj dokładnie przewidzieć co się wydarzy. Spodziewane są jednak dalej wzrosty stóp więc przechodząc na stałe zapewniasz sobie powiedzmy bezpieczeństwo na te 5 lat. W tym czasie Twój kapitał do spłaty jest większy niż będzie za 5 lat przez co łączne oprocentowanie bardziej wpływa na odsetki. Za 5 lat nawet zostając na tej wyższej marży niż teraz masz, Twój kapitał do spłaty będzie mniejszy przez co te 0,5% różnicy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stefan-trzcina: no tak to jest, że jak coś spada to rośnie, jak rośnie to spada cytując naszego jaszczembia więc wierzę, że w perspektywie tych 5 lat jednak spadnie trochę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Czy mi się ta decyzja opłaci to i tak okaże się dopiero za kilka lat, a właściwie to tak naprawdę dopiero po zakończeniu kredytu. Mam ten plus, że rata w sumie niewielka, właściwie dopiero
@neuromancer: wnioskowałem pod koniec grudnia i wtedy w ofercie mieli 5,57%. W innych bankach wtedy były lepsze oferty ale niskie pomostowe w ING to jest czynnik, który w moim przypadku przeważył jeśli chodzi o wybór. Po drodze miałem pewne zawirowania z tym wnioskiem ale finalnie udało się podpisać na takim oprocentowaniu na początku marca.
czy ta marża może ulec zmianie


@woreczek_uranu: W przypadku czasowo stałego oprocentowania marża po 5 latach jest znana w chwili podpisywania umowy kredytowej i nie ulega zmianie, poza wyjątkami opisanymi w umowie, na przykład brak spełnienia warunków kredytu.