Wpis z mikrobloga

Yo polećcie jakieś kursy, książki, zbiory zadań pod mature 2023. Tak sobie oglądałem i coś kiepsko z tym jest. Myślicie że od teraz starczy czasu na jakies 80% +/-. Bo szkoła to już widzę raczej pomocna nie będzie. Oczywiście biologia/chemia podstawa liceum 4 letnie.
#biologia #chemia #matura
  • 6
@C8H10NAO2: gościu na luzie w rok ogarniesz XD jeszcze masz dużo czasu to z biolki Biomedica i zbior 2023 cke zadań. Przede wszystkim ćwicz czasowniki operacyjne bo teraz niełatwo z wślizgnięciem się w klucz. Co do chemii to Witkowski przede wszystkim. Pewnie wyszedł/wyjdzie dla nowej podstawy teraz. Jak nie to zapoznaj się z waszymi wymaganiami egzaminacyjnymi i leć ze starymi wersjami Witka. Jest dobry do wyćwiczenia konkretnych typów zadań na tiptop
@jxvbqw:
Ten 4 tomowy Witowski? Warto to całe zrobić bo bym właśnie szukał czegoś all in 1 ale bez zbędnego wykraczania ponad program. Mam takie wrażenie że moja szkoła to chyba ma fake biochem patrząc na wyniki absolwentów. A te nowe matury "znajdź" ważne słowo w ścianie tekstu to też są trochę xd.
@C8H10NAO2: all in to szukaj zbiorow cke, na biologhelp jest też odnoga dla chemii. Tylko tamtejsze zadania sa tylko z podstwy dla gimnazjum. Niestety was pokrzywdzono brakiem matur do poćwiczenia ¯\_(ツ)_/¯
@jxvbqw: A #!$%@?.
Brak matur brak zbiorów brak vademecum brak #!$%@? nauczycieli zdalne nauczanie strajk nauczycieli i HIT jedyny gość co potrafił uczyć chemii i udzielał korepetycji w mieście umarł. Niech jeszcze przyjmą z 50 tys Ukraińców na kierunki medyczne po co się ograniczać. Taki fun fakt szkoły w moim mieście mają średnie wyniki matur 30% dla biochemu.
@C8H10NAO2: to bardzo nisko, mi sie udalo z "elitarną szkołą" gdzie jest poziom 60% biol chem, ale i tak zasługa korepetytorów. Moze jak ci budżet pozwala szukaj jakiegos egzaminatora zdalnie, bo wtedy bedzie najefektywniejsza praca
@C8H10NAO2 jeżeli chodzi o chemie podstawowa to tylko i wyłącznie Witkowski, nie ma sensu pchać się w inne zbiory, Witkowski targa jeden typ zadań przez kilka stron. Jak chcesz to możesz też spróbować pazdrę przerobić. No i podręcznik mimo wszystko warto sobie przerobić. + Informatory CKE.