Wpis z mikrobloga

  • 2
@Esarmist z racji tego, że jesteś debilem i masz swoich naśladowców też debili wrzucam link do artykułu na temat głównych przyczyn wybuchu butli gazowych

https://engineer.decorexpro.com/pl/gaz/safety/vzryv-ballona-s-gazom.html#i-10

Nagłe efekty mechaniczne na ścianach mogą wywołać uszkodzenie i zapłon statku z gazem, szczególnie gdy zbiornik znajduje się w warunkach niskich lub odwrotnie, zbyt wysokich temperatur. (...) Z tego powodu silne uderzenie w cylinder lub jego silny upadek może zniszczyć szczelność naczynia i przyczynić się do uwolnienia
  • Odpowiedz
  • 83
@wmw987: co to za tłumaczone kacapskie gowno o balonach z gazem?
Jakby te butle wybuchały od upadku z półtora metra to byś chyba czesciej słyszał o takich eksplozjach ?
  • Odpowiedz
  • 0
@Priso

co to za tłumaczone kacapskie gowno


Nie używaj znaczenia słów których nie rozumiesz

Jakby w Polsce nie #!$%@? z pracy za łamanie zasady bezpieczeństwa i narażanie na wypadki to pewnie bym słyszał
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 35
@wmw987:
Zeby ta butla wybuchla musialby

1. Byc wczesniej rozszczelniona
2. Zassac do srodka powietrze
3. Nastapic zaplon.

Zycie to nie bajka a jadra to nie jajka. Butle nie wybuchaja od upadku ;)

Nawet jezeli zrobilaby sie dziura w tej butli, to gaz pod wplywem cisnienia uwolni sie na zewnatrz. Jezeli bedzie uwalnial sie rownomiernie zapali sie podczas zmieszania z powietrzem. Powstanie taki ala palnik ;)
  • Odpowiedz
  • 0
@Filip3k91

Gdyby ten typ nie wrzucił tego filmiki nie było by wiadomo, że tyle debili tu wchodzi. Dałem linka do konkretnych zasad dotyczących transportu buli gazowych. Jedno jest pewne jeden z drugim za głupi jesteś żeby dostać do ręki taka butle bo nie masz w ogóle wyobraźni.

Pokaż mi artykuł lub przepisy bezpieczeństwa gdzie jest napisane, że można rzucać butlami gazowymi idioto
  • Odpowiedz
@wmw987: Jedno drugiego nie wyklucza. BHP ma na celu minimalizować ryzyko wypadku. Jest to właśnie po to, żeby jakiś łeb nie zaczął sobie rzucać butlami, bo łatwiejsze to niż przenoszenie. Ale prawdopodobieństwo nie jest tak duże, że co druga uderzona butla wybucha.
Pojął czy nie pojął?
  • Odpowiedz
  • 0
@Jarem12 właśnie potem są wypadki bo jak będziesz rzucał codziennie butlami to w końcu któraś wybuchnie. Chyba logiczne. Owszem ryzyko jest bardzo duże a jak debil rzuca i filozofuje to już prawie pewne.
  • Odpowiedz
  • 22
@wmw987: chyba zamiatasz w tej firmie bo czytanie ze zrozumieniem nie na najwyższym poziomie, ja nigdzie nie napisałem że należy takimi butlami rzucać tylko że nie wybuchają od upadku z półtora metra, choć oczywiście może taka sytuacja nastąpić, np spadnie z półtora metra do lawy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz