Wpis z mikrobloga

#kuchnia #kiciochpyta #mikser #gotowanie #pomocy #pizza

Hej,
planuję zakup miksera planetarnego i zastanawiam się nad Bosch Optimum oraz jakimś Kenwoodem z podobnej półki.

Byłem dość mocno przekonany do Boscha ale zauważyłem, że Kenwood ma przystawkę wolnoobrotową do soków i zacząłem się zastanawiać czy jest to warte zainteresowania, czy to mierny substytut.

Będę sporo piekł (jest sens przystawki z wałkiem do Kenwooda? xD), robił soki, kroił warzywa (więc dojdzie zapewne kostkarka do warzyw), mięsa raczej mielić nie będę - chciałbym by mikser robił mi za wiele urządzeń po prostu ;).

Btw. starczy kamień ceramiczny do pizzy czy jednak warto kombinować z szamotowym mając zwykły piekarnik do 250C?
  • 5
@suicide_is_painless: mały mum to plastikowa porażka. Zagniatanie ciężkich ciast to się zastanawiasz czy rozpadnie się teraz czy następnym razem.

Kostkarka do warzyw raz już uwaliła mi przekładnie przy cięciu selera.
Poszedł na gwarancji.

Obecnie działa ale następny raz już na pewno nie zakupię.

Dużego nie miałem więc nie wiem jak się zachowa.
@suicide_is_painless: Przerabiałem Kenwooda do ciasta do pizzy i efekty są zadowalające, jeśli chcesz zrobić 4 placki na raz. Na dobrze wyrobione ciasto nie licz, nie będzie takie jak z miksera spiralnego, ale daje radę.