Wpis z mikrobloga

@Ratusz1: Zależy co masz konkretnie na myśli, ale zaraz się zlecą i zaczną ci udowadniać jak to się źle, tragicznie, niebezpiecznie, drogo i tak dalej żyje w Łodzi ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@sked: Drogo w Łodzi? Porównują ceny wynajmu kawalerki, mieszkania w Poznaniu czy koszt usług to jest o wiele taniej. Do tego widzę po ofertach, że zarobki takie same a nawet w niektórych dziedzinach większe niż w Poznaniu
  • Odpowiedz
@Ratusz1: Mając w dupie opinie hejterow, przegrywow (którzy w większości są na czarno już) odpowiem tak: wysyłam ziomkowi, który musiał opuścić Łódź jakieś 8 lat temu, fotki. Ostatnie wysłałem jakiś tydzień temu. Mieszkał tu wiele lat. W zasadzie nic nie rozpoznał. Bez Photoshopa, bez odpowiednich kadrów. Zwykle zdjęcia. A ze będą niektórzy narzekać na remonty, korki czy niektóre ulice podziurawione po zimie (szkoda, ze nie pamiętają ulic 20 lat temu, ale
  • Odpowiedz
@Ratusz1: Ilość dziur i #!$%@? dróg wzrosła kilkukrotnie. Dodatkowo syf w mieście jest już na całkowicie #!$%@? poziomie, nie wiem czy ktoś to miasto jeszcze sprząta. Teraz mieszkam w innym mieście (też duża aglomeracja to bez żadnego porównania co do czystości xD).

A co do reszty to w sumie to co @michalec: . Jak nie przeszkadzają Ci dziury i totalny syf to miasto spoko. Dużo remontują. A no i bez
  • Odpowiedz
@michalec: No jak akurat siedzę w Łodzi w centrum to też auta nie tykam xD Ale gdybym miał jechać do centrum z dalszych dzielnic to jednak autko. A wieczorami/w weekendy już całkiem.
  • Odpowiedz
@epll: Nie neguje. Ja bardzo mało jeździłem, a teraz jestem szczęśliwy ile kasy do przodu i nerwów czasem :) Jeśli moje wyprawy pieszo czy MPK w 90% się zamykają w 20-30 minutach to nie moge narzekać. A i tunel mi życie ułatwi czasem na dodatek. Wieczorami czy weekendy to na piwo chodzę wiec tez bez auta xD
  • Odpowiedz
@Ratusz1: brud jak cholera, dzicz parkingowa, nieskoordynowane remonty, dziury, poobcinana komunikacja względem tego co było kilka lat temu, najwolniejsze tramwaje w polsce, bilety droższe niż w warszawie, impotencja urzędników, fatalna jakość powietrza. ale kranówka nawet niezła.
  • Odpowiedz
@Ratusz1: Mi tego tłumaczyć nie musisz, ale w mit o słabych zarobkach już dawno przestałem wierzyć jak się okazało, że w „idealnym” Krakowie oferowali mniej, a dostałem tu tyle samo co w Warszawie na takim samym stanowisku, gdzie jak wiemy chociażby ceny z metra są „ciut” wyższe niż tutaj
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Ratusz1: W 3 lata może dużo się nie zmieniło, ale powoli na lepsze IMO. Poza drogami, tu jest na tyle źle że przydałby się pluton egzekucyjny do wyciągnięcia konsekwencji. Ogółem jest spoko.
  • Odpowiedz
@Ratusz1: troche knajp padło, troche dróg wyremontowali, trochę rozkopali, rewitalizacja powoli do przodu idzie.

Bez rewolucji w ostatnich trzech latach i utrzymany kurs na poprawę jakości życia, jest nieco lepiej niż te 3 lata temu
  • Odpowiedz
@Ratusz1: chlew i tyle, po zimie Łódź jest najpiękniejsza, drogi tak dziurawe nie było od conajmniej 5 lat, syf jak zawsze, ciemno i szaro. Dorzuć sobie remonty wszystkiego naraz. Najlepiej się wstrzymać z powrotem ze dwa lata (plus rok obsuwy) i przyjechać na gotowe. I nie słuchaj tych zapatrzonych ślepo w swoją piękną kraine urzędasów umł, nic się nie zmieniło przez 3 lata.
  • Odpowiedz
@Ratusz1: Nawet nie opowiadaj ,że pensje w Łodzi dorównują tym w Poznaniu.
Tak samo ile tańsze są mieszkania w Łodzi?
Bywam tutaj często ,ponieważ przyjeżdżam z WWA do znajomych i tak jak patrzę to ceny wynajmu kawalerki są podobne jak w stolicy ale możliwości rozwoju i pracy są diametralnie różne.
Prawda jest taka Łodź była dobra gdy były tanie mieszkania do wynajmu/kupna ale teraz stara się równać cenami do innych dużych
  • Odpowiedz