Wpis z mikrobloga

@modry666: Logistycznie niemożliwe, poza tym już ktoś kiedyś mówił że to dośc przydatny dla Warszawy budynek, mieści się tam kilkanaście instytucji którym nagle by trzeba budować nowe siedziby. Nie jest już najwyższy odkąd jest Varso Tower to niech se stoi, nie bawmy się w dzikusów którzy burzą wszystko bo nie należy do ich historii, nie zachowujmy się jak armia radziecka która dla wiwatu spaliła np. Legnicę.
@modry666: zamiast niszczyć służące nam budynki skupmy się na wywaleniu rosjan z ambasady która zajmują, realnego symbolu poddaństwa, już o wielu innych nieruchomościach za które z reguły nawet nie płaca nie mówiąc
@modry666: a co innego chcesz zmieniać? W rejestrach zabytków widnieje jako "pałac kultury i nauki" imię najwyraźniej zostało dawno porzucone w większości dokumentów i tylko w takich źródłach jak wiki widnieje. Tak jak pewnie nigdzie nie było żadnego oficjalnego dokumentu "nadania imienia", tak teraz nie ma potrzeby stworzenia dokumentu "zniesienia imienia".
@fiir: w sensie ze przypomina o narodzie p0lakow którzy pozwalają na dobrowolne walenie w dupe, rozkradanie kraju, wybierają rządy niszczące gospodarkę, wspierają rozdawnictwo i wpędzają kraj w ruinę, która rozwojem niebawem będzie dorównywać wenezueli?


@Megawonsz_dziewienc: Mówię o przyglupach sanacyjnych, ślepo zapatrzonych w zachod który miał ich w dupie. Rozdawnictwo na zachodzie jest dużo większe btw.
nie zapominajmy o klatkach schodowych. Ten Schodow to też pewnie jakiś kacap


@plonace_kalosze:
https://gs24.pl/absurdy-z-dekomunizacja-ulic-w-szczecinie-tez-dworcowa-do-zmiany/ar/10586440

Jest kontrowersyjna ulica Dworcowa. Część mieszkańców myśli, że ta ulica jest związana z dworcem PKP, a to nie jest nazwa ulicy związana z Dworcem, tylko z Dworcowem. Ja nie znam jego życiorysu, ale warto by go poznać


Wypowiedź Adam Kalita, radnego PiS
@MarianoaItaliano: jest to co by nie mówić jakaś wizytówka Warszawy. Niemniej kiedyś na pewno trzeba będzie go zburzyć i na tym olbrzymim terenie postawić coś bardziej funkcjonalnego. Z drugiej strony dopóki stoi tam to bydle to dookoła niego jest jakaś zieleń, której niby trochę w centrum jest ale też nie tak dużo znowu. Inna sprawa ze jednocześnie jest to miejsce gdzie dużo nieciekawych typów sie kręci, no ale centrum to centrum
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pies_ogrodnika: Ja czytałem że to niemożliwe bo raz że do wyburzenia musieli by użyć materiałów wybuchowych a ze względu na bliskość obu linii metra i innych ważnych budynków wokół to zwyczajnie niemożliwe. Kiedyś ktoś robił wyliczenia i nie obyłoby się bez zamknięcia pół centrum miasta i głębokiego paraliżu komunikacyjnego na kilka lat to raz a dwa że koszt rozbiórki jest wyższy niż teoretyczna wartość działek jakie zajmuje.
@MarianoaItaliano: no tak ale ja mówie nie że dziś czy jutro ale w jakiejś dłuzszej perspektywie czasu. Na razie to jeszcze jest w Warszawie, nawet blisko centrum, mnóstwo pustych działek, których los prędzej czy później się wyjasni i cos na nich bedzie się budować. Ale za X lat przyjdzie też czas na PKiN, bez sentymentów. A jak będzie potrzeba, to znajdzie się i pomysł jak tego dokonać. A jak trzeba będzie