Wpis z mikrobloga

Czy wiecie, że w Orange dzwoniąc na infolinię konsultant może was zweryfikować jeśli podacie mu podstawowe dane i załatwicie wszystko a w salonie Orange wymagają plastikowego dowodu? Nie może być zdjęcie dowodu ani aplikacja mobywatel. MUSI BYĆ #!$%@? DOWÓD inaczej nic nie załatwisz bo nie mają odpowiednich narzędzi do weryfikacji. (°°
#orange #internet #telewizja #gownowpis
  • 12
@dziabong: i bardzo dobrze, z powodów o których pisze @keeper772. Pomysł co się stanie jak ktoś uzyska dostęp do Twojego numeru telefonu. Mając inne podstawowe dane, loguje się do praktycznie każdego banku i potwierdza swoją tożsamość robiąc przelew.
Podejrzewam, że możesz zamówić i odebrać w salonie, ale nie rozumiem skąd to pytanie. Mówię o weryfikacji, że Ty to Ty. Przez telefon gdzie nikt nie widzi jak wyglądasz oraz czy czytasz dane z kartki czy z dowodu - da się zweryfikować, a w salonie już na słowo ci nie uwierzą. Trochę chore nie uważasz?
@dziabong: no właście i w salonie przy odbiorze sprawdzą dowód czy Ty to Ty. Problemem jest atak ze sim swap gdzie ktoś uzyskując podstawowe informacje o Tobie moze wyrobić duplikat sim i obejść uwierzytelnienie dwuskładnikowe np. do banku. Było o tym głośno. To dobrze, że salon wprowadza weryfikację dowodem osobistym, bo zabezpiecza to przed tym atakiem.
@keeper772: Ok, rozumiem. Szkoda tylko, że rządowa aplikacja w której jest DO nie jest respektowana. Nauczyłem się już nie nosić ze sobą dokumentów i przez to żeby dać dekoder do reklamacji straciłem 1,5h żeby wrócić do domu tylko po plastik.
@keeper772: Rozumiem, zapoznałem się, jeszcze raz napiszę - nie rejestrowałem karty tylko chciałem oddać dekoder na gwarancję która została uznana telefonicznie, przyznano mi numer który mam podać w salonie i konsultant trzy razy potwierdził mi, że nie będzie wymagany żaden dokument tylko numer sprawy który mi podyktował. To tak jak bym chciał oddać laptopa do reklamacji i ktoś wymagał ode mnie dowodu. Choooooore.
@dziabong mobywatel jest pomocny tylko w kilku sytuacjach, zerknij na gov.pl Z mObywatela nie skorzystasz w sytuacji, w której prawo wymaga okazania dowodu osobistego lub paszportu (np. w banku, na lotnisku, u notariusza, rejestrując kartę SIM, przy załatwianiu części spraw urzędowych).