Wpis z mikrobloga

@Disegno nie dawaj na czarnolistę tylko odpowiedz na pytanie. Czy chcesz zaorać naszą gospodarkę żeby pomóc Ukraińcom? Bo pomagając naszym sąsiadom, nie zapominaj i o Polakach. Dołożysz się mojej sąsiadce do węgla, bo teraz będzie musiała wydać 5 tys złotych więcej na ten sezon. Dołożysz się ludziom do ogrzewania gazowego? A może rolnikom do nawozów, bo ich ceny są obecnie 5 krotnie wyższe niż rok temu? Jak np. polska spółka LPP zbankrutuje przez zamknięcie sklepów w Rosji to pewnie ciebie to nic nie będzie obchodzić, ważne że Rosjanie nie będą kupować w polskim sklepie?
#wojna #rosja #gospodarka
  • 18
@Marek_Licyniusz_Krassus: #!$%@? mnie obchodzi twoja sąsiadka. W nią nie #!$%@?ą ruscy rakietami i nie jest to nic nowego, że jak kto sobie ułoży zycie takie ma koszty. Nie trzeba mieszkac w domu, mozna mieszkac w bloku i miec ogrzewanie z sieci. Wiele rzeczy mozna zrobic. Natomiast ukraincy mogą zrobic dwie - albo walczyc i prawdopodobnie zginąc, albo #!$%@? (i tez jest duza szansa ze zginą w trakcie ucieczki) ha tfu na
@Marek_Licyniusz_Krassus: XD goścu, idz powiedz ukraincowi ktoremu dom #!$%@? ruscy a rodzine zabili, że twoja sąsiadka musi naruchac 5tys więcej na ogrzewanie na sezon przez ich wojny. Po 1. sezon grzewczy sie konczy więc moze niech pomysli jak sie lepiej przygotowac finansowo do następnego. Po 2. jak kogos nie stac na utrzymanie domu to niech a) zmieni robote b) wynajmie część pomieszczeń c)sprzeda dom w #!$%@? i to niezależnie czy jest
zresztą nie wiem co ma pomaganie do tego ze nawóz kosztuje X razy wiecej. To jest raczej efekt wojny i wycofywania sie roznych firm z rosji lub samej polityki rosyjskich producentów co nie ma nic wspólnego z decyzjami rządu czy polaków. Mamy udawac, że nie ma wojny, układać się z putinem i ciągnąć normalnie od nich produkty za które hajs sponsoruje ruskim m.in. "operacje speclajną"? Żeby polski rolnik nie płacil 5x tyle
@jajature22 Jak chcesz Ukraińcom oddać oszczędności żeby im pomóc, to śmiało. Ale masz w Polsce ludzi, którzy nie są zamożni i chcą żyć a ty chcesz ich zmusić aby dokładali się do wojny np. biorąc kredyty, sprzedając majątki czy biorąc drugi etat. Co z tego że wojny w naszym kraju nie ma, ale mogła przewidzieć że kiedyś będzie i mieć odłożone na to pieniądze!

@PonuryZielarz jestem ciekawy kiedy znowu zacznie się lament,
@Marek_Licyniusz_Krassus: nawet z nimi nie dyskutuj. To są typowe trolle, które mają za zadanie zdyskredytować Polaków, doprowadzajac nas do załamania nerwowego, przy akompaniamencie mediów i taniej propagandy spowodować bankructwo. I stosują bardzo podłe taktyki porownujac wolę polskiego obywatela do poziomu podczlowieka, jednocześnie pomijając, że cały zachód dokładnie czyni te obliczenia, które ty opisujesz i blokuje realne możliwości zakończenia konfliktu. Daj se spokój, jak możesz to uciekaj z tego kraju i zapomnij