Wpis z mikrobloga

Obecnie siedzę już dobre pare lat na i5-7600k a moje GTX 1060 już nie radzi sobie z tytułami jak HLL wiec zaczynam się kreci z jakimś upgradem. Własnie zamówiłem sobie 3060Ti która kiedyś tam dojedzie. Cena 550 wydaje się dość przyjemna taniej to już w najbliższej przylosci to chyba nie będzie?

Zastanawiam się nad zmiana CPU+MOBO dla swojego komputer bo obecny zestaw przydałby się do labków z VMkami.

Kompletnie nie czaje co się dzisiaj dzieje a szczególnie po czerwonej stronie mocy.

Warto kupić płytę główną x570 zamiast b550 do AMD Ryzen 5 5600X

#amd #komputery #kartygraficzne #pcmasterrace #uk
  • 8
@KUL4WY: nie warto, chyba że potrzebujesz dodatkowych portów czy ficzerów z droższego mobo

W kwestii cen... mimo że 5600X jest super procesorem, to cenowo średniopółkowe intele stoją bardzo dobrze.
@Atreyu: potencjalny upgrade CPU w przyszłości bez wymiany mobo to raczej pewniak w przypadku AMD?
Nie wiem jak dzisiaj ale do mojego mobo mogę wsadzić tylko siódma generacje intela ( ͡° ʖ̯ ͡°)
x570 zamiast b550 do AMD Ryzen 5 5600X


@KUL4WY: nie.

Do AM4 ma zawitać dotąd najwydajniejszy proc do gier - 5800X3D, no i nadal będzie solidna ścieżka upgrade dla osób mocno wykorzystujących CPU, do 16-rdzeniowych proców włącznie.
@KUL4WY: ja mam i7 4790k podkręcony i gtx 1060 6GB, gram na ustawieniach dość wysokich i trzymają się fps-y powyżej 60. Tylko, że ja w hll gram na dx12 i zrobiłem małą optymalizacje.