Wpis z mikrobloga

@zmasowanyatak: ojj tak to mityczne "branie na fakturę" w mózgach gawiedzi to jakiś złoty grall wśród szwindli podatkowych.
Dodalbym jeszcze gdy zobaczą jakiś fajny samochód "eee ten samochód to w leasingu" który też jest w mniemaniu ludzi chyba za darmo ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Dodalbym jeszcze gdy zobaczą jakiś fajny samochód "eee ten samochód to w leasingu" który też jest w mniemaniu ludzi chyba za darmo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Sebastix:

z samochodem jest tak samo przecież "o, masz ferrari? Aaaa leasing, hehe"

@zmasowanyatak:

co wy pierdzielicie, przecież jest właśnie na odwrót, ludzie plują na swoich szefów wożących się w drogich samochodach myśląc że szef zamiast dać im 50zł podwyżki
  • Odpowiedz
@zmasowanyatak: Też to dziś rano zobaczyłem i się załamałem. Świadomość ludzi jest zerowa i stąd się potem bierze hejt na przedsiębiorców.

Jak wziąłem kiedyś pierwszy samochód w leasing to też mi znajomy powiedział, że mi to dobrze bo mam za darmo. No ręce opadają.
  • Odpowiedz
powiedzenie "wrzucisz sobie w koszty" pamiętam odkąd jestem na tym świecie xD


@Logan00: i tak do 12 roku życia myślałem że to znaczy że się nie płaci. Potem się zainteresowałem podatkami xD
  • Odpowiedz
@zmasowanyatak: Pracowałem kiedyś w punkcie GSM w galerii. Pamiętam jak kiedyś przyszedł gościu z teczką dokumentów, wyciąga mi te wszystkie papiery na ladę i mówi, że chce kupić telefon NA FIRMĘ, bo on właśnie założył FIRMĘ. Patrzę w te papiery, faktycznie ma tam NIP, REGON itd., mówię spoko wystawię panu fakturę NA FIRMĘ. Wybrał sobie jeden z droższych telefonów, pytam go czy kartą czy gotówką płaci a on mówi, że nie
  • Odpowiedz
@zmasowanyatak: Dwie sprawy:
- to, że jest faktura wcale nie oznacza, że nabywcą jest przedsiębiorca, bo na przykład w Orlen Pay każdy dostaje fakturę
- ten screen jest kompletnie z dupy, bo #!$%@?ąc od cen... nie widać ile zaatakował. Równie dobrze można wrzucić dwa screeny z fakturami za 50zł bo zawsze za 50zł tankuję. ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@FlasH: @SpalaczBenzyny: tutaj bym polemizował, że 0 zł taniej, albo raczej doprecyzował: taniej w stosunku do czego.

Przykład.

Potrzebujesz samochodu. Wpadł Ci w oko taki za 100 000 zł netto (123 000 zł brutto).

Przypadek 1: nie masz JDG, kupujesz prywatnie, płacisz 123 000 zł. Jeśli na raty/leasing prywatny to odpowiednio więcej.

Przypadek 2: masz JDG i samochód będzie wykorzystywany również do celów prowadzenia działalności (użycie mieszane razem z prywatnym,
  • Odpowiedz