Wpis z mikrobloga

Cześć miał ktoś z was może wycinane migdałki? Im więcej o tym czytam tym bardziej się zastanawiam nad tym, raczej bym szedł do szpitala na NFZ. Chcielibyście się podzielić jak to u was było? Często choruje właśnie na bóle gardła, głupie wyjścia na dwór dosłownie czasami moment i już czuje lekkie swędzenie. Udało wam się z takim czymś poradzić lekami, bo u mnie narazie tylko przepisała laryngolog tabletki ale nie wiem czy to nie będzie tylko przeciąganie tego. Bo po lekach i tak czuje jakieś bakterie w gardle i nieprzyjemny zapach.

#zdrowie #gardlo
#migdalki
  • 21
@moll: nie no za dzieciaka to też miałem, tutaj jak czytałem to znieczulenie miejscowe ale chyba lepsza narkoza. I sam proces przebiega gorzej u dorosłych po operacji no i podejrzewam ze mial wycietego tylko trzeciego, u mnie teraz reszta idzie jeszcze :/
@Dustaf1 polecam usunąć prywatnie, lekarz na NFZ może powiedzieć że nie zrobi zabiegu bo "nic tam nie widzi" jak zgłosisz się i podasz powód że "chcesz" a druga sprawa że czeka się długo. Jedna z lepszych moich decyzji i lepiej wydana kasa. Edit: problem z bólem gardła od 3 lat mam z głowy, w sumie to wogóle nie choruję ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Nkvdeamon: jaki koszt takiego czegoś prywatnie? znaczy się ja byłem u laryngolog i ona prowadzi oddział laryngologiczny w szpitalu i właśnie przeprowadzałaby operacje. Termin do miesiąca, + jestem panikarzem, nigdy w szpitalu nie byłem wiec pewnie bym sobie przedłużył jeszcze xD. Długo dochodziłeś do siebie?
@Dustaf1 ja płaciłem z narkozą 3200 w Świdnicy, Wrocław ponad 5k krzyczą. Nie ma tragedii z dochodzeniem do siebie, odrazu po zabiegu wypisują do domu. Jedzenie tylko miękkie przez kilka dni później jest już git.
@korin_: wiesz co nie wydaje mi się, mieszkam na wsi z rodzicami. Faktycznie przeplata się u mnie w domu takie suche i wilgotne powietrze ale tutaj już laryngolog powiedziała na wstępie że mam przerośnięte migdały no i po ostatniej chorobie którą przeszedłem z 3 miesiące temu, została mi taka flegma w ustach i jak zaczyna boleć gardło to sygnał że musze iść to wypluć i lekko puszcza. Też w domu nikt
@Dustaf1: w sumie ja miałem tak, że przez 3msc miałem problem z takim delikatnym bólem gardła. Niby źle się czułem ale nie na tyle, że jakoś poważnie chory i przeszło mi to jak się porządnie rozchrowalem xD

Oczywiście to mój przypadek. Ale ja bym próbował wszystkie przed skalpelem. Nie wiem sauna, zimne prysznice, duży wysiłek. Wszystko, żeby jakoś zmotywować organizm do działania.

Zdrowka
@korin_: dzieki bardzo! bede probował, to ja tak samo mam. Ale czesto przechodzi to z byle jakiego bolu gardla do gorączek i rozłożenia w łożku. O lodach np w lato będąc rozgrzanym czy jakimś zimnym piciu też, jedynie jak gdzieś sie schowam i odpoczne chwile
@Dustaf1: więc od początku:

W tamtym roku (mniej więcej w marcu/kwietniu) męczyła mnie dosyć mocno angina. Były z trzy antybiotyki, zero poprawy albo poprawa na chwile i skończyło się to ropniem okołomigdałkowym i wizytą na pogotowiu. Tam czyścili mi go i dopiero po tym udało się wyzdrowieć. Od tamtego czasu dosyć często budziłem się z bolącym gardłem, szczerze mówiąc to z raz na dwa tygodnie to był pewniak.

Wybrałem się do
@Dustaf1: No i nie wypowiem się na temat plusów i minusów, bo jeszcze za wcześnie. Ale po tym jaką miałem opiekę na oddziale, to aż zmotywowało mnie też do kolejnego położenia się tam na zabieg prostowania przegrody nosowej, który przekładam już od lat.
@arhu: @arhu: udało mi się odkopać post, ja tez już po. Powiedz mi ile czasu po operacji utrzymywał ci się ból gardła? Mnie tydzień potrzymali, nic już nie przepisali po - teraz we wtorek chyba będzie 3 tydzień po zabiegu. I jeszcze w sumie czuje ból gardła, to norma?