Wpis z mikrobloga

#rosja #ukraina #wojna Ktoś mi wytłumaczy dlaczego jak zachód zrobił porządek z dyktatorem w Libii i płynęli imigranci do Europy to wykop 90% wyzywali tych imigrantów od najgorszych nikt im nie pomagał. Ci ludzie uciekali przed wojną! Mówiliście że to terroryści itp. Jakoś nie wysyłaliście pomocy do Libii a przecież jest to dosłownie obok Europy. Jak była wojna w Iraku Afganistanie było to samo. Ja nie mówię że nie trzeba pomagać Ukrainie. Tylko interesuje mnie skąd te podwójne standardy. Jak wojna jest trochę dalej niż w kraju który z nami sąsiaduje to już ch$j każdy ma to w dupie. Do Libii pamiętam sporo Polaków jeździło do pracy. Budować drogi itp.
  • 57
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@Marvel7: kaddafi może i był dyktatorem, ale działał dobrze. Libia była bardzo zamożna, do momentu, gdy kaddafi nie wymyślił rozliczania handlu ropą za pomocą waluty opartej o standard złota. Amerykanie z Izraelem załatwili jego i to samo mamy teraz w Syrii, tylko prezydent Syrii jeszcze się trzyma, bo ma wsparcie regionu. Co do uchodźców, to przynajmniej moim zdaniem uchodźcą jest się w kraju sąsiadującym, nie np. uciekając z Libii do Niemiec,
@Marvel7: tak jak już ci tutaj parę osób napisało - teraz uciekają kobiety z dziećmi, do najbliższego bezpiecznego kraju.

Wtedy uciekali młodzi mężczyźni z różnych krajów Afryki gdzie wojny nie było. Bez dokumentów, podając się za dzieci. Poważnie tego nie widzisz?

Ja bym się wcale nie zdziwił, gdyby to był plan chociażby Rosji na destabilizację Europy. To samo próbowali zrobić na granicy z Białorusią.
@Marvel7: główna różnica jest taka, że Ukraińcy trafiają do nas przez przejścia graniczne z dokumentem w ręku.
Dla libijczyków nie lądowych przejść granicznych, ale podstawowy problem był taki, że infrastruktura bardzo szybko się zapchała ludźmi bez żadnych dokumentów czekających na identyfikację.

Przynajmniej w początkowej fazie ludzie z libijskim dokumentami dość szybko byli przekazywanie do drugiej linii ośrodków (obozów dla uchodźców, takich jak są np w Rumuni, ale w Polsce już nie),
@Marvel7: to właśnie te podwójne standardy.
Ja hipokrytą nie jestem, miałem w dupie arabów i mam w dupie Ukrainę. I mówię to wprost.
Ale o ile nie przeszkadza mi masowy wjazd Ukraińców do Polski, tak arabów już zawsze byłem przeciwny. Inna zupełnie kultura, i mnożą się jak króliki. Za 50 lat mielibyśmy tu drugi Jerusalem( ͡° ͜ʖ ͡°)