Wpis z mikrobloga

wykręciłem wczoraj obiektyw z powiekszalnika żeby odwrócić te miseczke do góry nogami i z miseczki zrobić kapelusik żeby można było ostrzyć na większy format. teraz problem jest taki że nie wiem w którym momencie ale te dwie części obiektywu przestały trzymać się jedna drugiej (więcej zdjęć w komentarzach) i nie mam pojęcia o co chodzi bo wcześniej normalnie wszystko się trzymało. jak wkładam jedna z tych części w drugą to po prostu jest luz i nie da się jej przykręcić tylko normalnie ona wypada. o co chodzi? zgubiłem jakaś część albo coś #!$%@?? czy obiektyw się po prostu #!$%@?ł. hmmmm
#fotografia #fotografiaanalogowa
fastnbulbous - wykręciłem wczoraj obiektyw z powiekszalnika żeby odwrócić te miseczke...

źródło: comment_1647718705haWbYamVajsnwww02xRBoI.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • 0
@posuck jak to nie jest jak jest? nie ma pokrętła ostrości jak zwykle obiektywy. i niby jakim sposobem zrobiłbym odbitki które na nim zrobiłem gdyby to nie był obiektyw powiekszalnikowy?
  • Odpowiedz
  • 0
@fastnbulbous a ta skala na nim to niby co jest. Krecisz tym pierścieniem z wypustkami i tym ostrzysz. Nazwa tego obiektywu to Industar-61. Znajdź sobie info w necie. Normalnie, helikoida. Wykręciłeś obiektyw z tubusu.
  • Odpowiedz
  • 0
@posuck nie da się ruszać tym pierścieniem on jest przytwierdzony na stałe. może nie wiem poprzedni właściciel jakoś przerobił/zmodyfikował zwykły obiektyw od aparatu żeby pasowal do powiekszalnika? tak jak mówię normalnie zrobiłem na nim wczoraj czy tam przedwczoraj odbitki więc normalnie działał jak trzeba

to jak mam przykręcić go na nowo?
  • Odpowiedz
  • 1
@fastnbulbous to, że wykręciłeś obiektyw z tubusu również potwierdza, że to obiektyw do dalmierzy, gdyż obiektywy powiekszalnikowe nie "kręcą się" Tylko są "stałe". Jedyne, co się w nich rusza to pierścień przysłony.
  • Odpowiedz