Wpis z mikrobloga

@Nabuhodozur: klon? w którym momencie, to inne typy, w last kingdom chodzi o coś więcej niż sławę i władzę w motywacjach bohaterów więc ogląda się przyjemniej niż serial gdzie tak naprawdę aby było dobrze należałoby zabić wszystkich bohaterów pretendujących do władzy i sławy
@Nabuhodozur: Dodatkowo dużym plusem Last Kingdom jest widoczny progres w realizacji. Pierwszy sezon był spoko a drugi i kolejny to już znacznie wyższe poziomy. W Wikingach był mocny spadek w pewnym momencie, ja przestałem oglądać, teraz widzę, że w spinoffie wprowadzili czarnego jarla kobietę.
No właśnie nie, The Last Kingdom jest oparte na podstawie książek Bernarda Cornwella o tym samym tytule. Pierwsza książka została wydana w 2004 roku a Wikingowie wystartowali w 2013


@orzeszkiziemne: to nie istotne
Serial Wikingowie wystartował w 2013, Last Kingdom w 2015, gdy okazało się ze jest zapotrzebowanie na kino o wikingach.
Producenci znaleźli odpowiednią książkę i elo skok na kasę:p
@Nabuhodozur: No spoko, mi to pasuje. Ogląda się lepiej niż Wikingów a producenci wiedzą kiedy skończyć i kończą historię na 5 ostatnim sezonie. Jeszcze jakiś film pełnometrażowy mają wypuścić. Główny bohater ma też sporo ikry i dobrze się go ogląda, podobnie jak jego szorstką przyjaźń z królem Alfredem
@orzeszkiziemne: A to nie wiem. Pierwszy sezon LK był zwyczajnie słaby. Drugi taki sobie, dlatego dalej nie oglądałem, bo po co? Ale jak mówisz ze był progres na plus, to zacznę.

W każdym razie aktualna seria Vikingów z czarną baba jarlem jest tak gówniana, ze Sarnie Żniwo Weleszaka jest lepszą produkcją. Nie mówiąc już o Bułgarskim Pościgu.

Ogólnie to seriale o wikingskich klasyfikuje tak:
1. Vikingowie od hbo.
2. Norsmen.
3.
Vikingowie są od History Channel a nie HBO


@orzeszkiziemne: zhadza się, za dużo tych seriali, myla się ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Dobrze wiedzieć, że za najnowszą serię z netflixa nie warto się zabierać.


@orzeszkiziemne: No jeśli chcesz oglądać czarnoskórego pogańskiego jarla kobietę, która jako ostoja tolerancji zmaga się z chrześcijanami, to polecam ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ogólnie to na zachodzie jest propagowany