Wpis z mikrobloga

@tifoso: serio? wtf xD myślałem, że będzie jak z płatnościami za granicą, bo mam kilka kont walutowtych i w uk brało z konta funtowego a w niemczech z euro :D to o kant dupy ta wypłata jak tak
Pobierze ci złotówki bo kursie euronetu.


@tifoso: to akurat mozesz wybrać którą walutę bierze, a revolut najpierw próbuje pobrać z konta danej waluty, dopiero potem przewalutowuje u siebie jak nie starczy

@hsossd: w Polsce jak brałem złotówki to chciał bankomat przewalutować po swoim kursie,a jak odmówiłem to sobie jakąś dopłatę wymyślił.

Wypłaciłem 3 metry dalej z wbk, bez doplat.
@Felonious_Gru: "Już od jakiegoś czasu bankomaty Euronet oferują usługę wypłaty EUR. Zalecam unikania urządzeń tej marki, ponieważ za każdym razem operator stosuje tzw. DCC (Dynamic Currency Conversion), tym samym transakcja rozliczana jest w złotówkach a nie Euro. Wypłacając dewizy w Euronecie, bankomat zawsze zaproponuje przewalutowanie po niekorzystnym kursie, nie ma możliwości rezygnacji z tej usługi. Dodatkowo, karty typu Revolut czy Curve zostaną obciążone tzw. opłatą interchange. Tego typu wypłata będzie droższa