Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
Wiecie może czy ktoś @m__b proponował, że mu ten "nowy wykop" napisze w ramach jakiegoś open source? Sporo zapaleńców "wolnego kodowania" jest na świecie, i nie byłoby to chyba nie wiadomo jakie przedsięwzięcie, obiło mi się o uszy, że takiego #lurker jakiś typ w ramach hobby weekendami napisał. Nie znam się, głośno myślę tylko ()

#programowanie #programista15k #wykop #nowywykop #moderacjacontent
  • 10
  • Odpowiedz
@MglawicaKraba:

A ja sie znam i przeczytałem. Taki wykop to ogrom roboty, trzeba by na kilka-kilkanaście miesięcy opłacić co najmniej 5 seniorów + qa + devopsa + pm-a żeby to robili a potem wspierać. Kazdy specjalista 20-25k + support potem + licencje + nowa infra + zysk dla wykonawcy. 2 miliony to minimum za taki projekt.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Sibu: dzięki za odpowiedź, ale nadal czegoś nie kumam: wspomniany lurker ma dokładnie takie same funkcjonalności co wypok (i milion więcej, szkoda tylko że to mercedes którego właściciel zrobił z zamiarem wożenia w nim nawozu, świń i innej trzody ( ͡º ͜ʖ͡º)) a raczej na bank nie mial wszystkiego o czym mówisz
  • Odpowiedz
@MglawicaKraba: przy tych samych funkcjonalnościach koszt rośnie wraz z większą ilością użytkowników, trzeba zastosować inną architekturę, żeby się to skalowało, itp. ogólnie jest to o wiele trudniejsze

tak samo jak byś miał przewieźć 50 osób, niby seicento za 2000 pojedzie tak szybko jak autobus za 1 000 000, ale 50 osób raczej do seicento nie wejdzie
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@bm9pY2h1ag: dzięki za odpowiedź. Kojarzę jakieś zestawienie finansowe wykopu sprzed kilku(nastu) miesięcy, z niego wynikało że to nie są żadne kokosy.. No to chyba utknęliśmy ze starym wykopem, który z roku na rok będzie coraz bardziej trącił myszką ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
Kojarzę jakieś zestawienie finansowe wykopu sprzed kilku(nastu) miesięcy, z niego wynikało że to nie są żadne kokosy


@MglawicaKraba: Wykop ma znacznie poważniejsze kłopoty niż jazda na starej wersji strony. Moderacja jest taka, jaka jest, bo brakuje kasy na lepszych ludzi. Stara wersja strony co chwilę ma jakieś bugi, których naprawić nie można tanim kosztem. Rumun szaleje, bo wykorzystuje luki w zabezpieczeniach
  • Odpowiedz