Wpis z mikrobloga

  • 0
Witam wszystkich, pytanie od laika, więc proszę żeby nie zjadać mnie za brak odpowiedniej wiedzy.

Posiadam internet od UPC w pakiecie z telewizją naziemną, kabel internetu pociągnięty z klatki do mieszkania, w salonie leży skrzynka z której wychodzą 2 kable, jeden do routera i drugi antenowy, z możliwością podpięcia do TV.
I teraz moje pytanie, czy taka konfiguracja wystarczy by móc podpiąć jakiś tuner z Linuxem, ustawić tam linię #oscam od chińczyka czy kogoś innego i korzystać z pełnej oferty polskiej TV? Czy jednak trzeba czegoś dodatkowo?

Niestety nie znam dokładnych sformułowań w tej dziedzinie więc proszę o w miarę łopatologiczne wyjaśnienia.

Obecnie korzystam z iptv od #plusx ale nie jestem do końca zadowolony więc rozglądam się za alternatywami

#oscam #cccam #enigma2 #iptv
  • 10
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@fred_z_zambrowa: Właśnie tego nie wiem czy na dachu bloku taki talerz stoi, wiem tyle że jak kabel który wychodzi ze "skrzynki" (zakładam że antenowy) wpinam do TV, to telewizor wyszukuje kanały z tv naziemnej, które jak zgaduje odbierane są z pomocą anteny, no chyba że da się jakoś inaczej, ale właśnie tego nie wiem.

Da się jakoś zweryfikować czy sygnał dostarczany przez kabel jest sygnałem internetowym czy zwykłym z anteny?
  • Odpowiedz
  • 0
@an95dy jeżeli mieszkasz w budynku wielorodzinnym, który otrzymał pozwolenie na budowę w 2015 (jeśli dobrze pamiętam), to powinieneś mieć dostęp do anteny satelitarnej zbiorczej
  • Odpowiedz
sygnał dostarczany przez kabel jest sygnałem internetowym czy zwykłym z anteny?


@an95dy: przecież to może równie dobrze być zwykła kablówka, która jak nazwa wskazuje idzie kablem, tak jak prąd czy internet.
  • Odpowiedz
@emitar: @radziuxd: @an95dy: podlacze się, wiec jesli mam dostep do satelity zbiorczej to tak naprawde zostaje tylko kupno jakiegos modemu do cccam i moge dzialac? Ostatnio troche denerwuje mnie teleele, wiec rozgladam sie za inna propozycja. Jest gdzies jakis sprawdzony poradnik do tego cccam? Co potrzeba itp?
  • Odpowiedz
@kermirz: jeżeli masz zbiorczy dostęp to tak, wystarczy dekoder plus kupienie linijek do odbioru. Możesz kupić dekoder z już wgranym i skonfigurowanym softem np. OpenATV, a do tego podłączając dekoder do sieci lokalnej wrzucisz w konfiguracji linijki. Lub możesz zrobić to za pomocą ustawień bezpośrednio w dekoderze.
  • Odpowiedz