Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
No dobra mirasy, przesiedziałem z bratem niedzielę przy kawie i dyskutowaliśmy na tematy także ekspresów.
Doszliśmy do wniosku, że krupsy i jury są nie do pobicia, jeżeli chodzi o utrzymanie czystości, a co do mitycznego grzyba, to krupsy są nawet lepsze od jury, bo mają mniej miejsca na odpady kawy i wodę dostarczaną bezpośrednio do ubitej porcji.
Mogę się lać na gołe klaty broniąc rozwiązań technologicznych krupsa, poza decyzjami o sztucznym ograniczaniu ilości przepisów na jeden model.

Możecie zadawać pytania, wydaje mi się, że jestę ekspertę, na to co już przerobiłem i naprawiłem w swoim hobbistycznym czasie.
Nie jestem serwisantem po szkoleniach, do wszystkiego doszedłem sam metodą prób, błędów, obserwacji i straconej kasy ¯\_(ツ)_/¯

Mój aktualny ekspres, dla zasięgów ( ͡º ͜ʖ͡º)

#krups #kulkoweekspresy #ekspresdokawy #kawa
Kulek1981 - No dobra mirasy, przesiedziałem z bratem niedzielę przy kawie i dyskutowa...

źródło: comment_1647887471nfF6ubqOHs5BDjo50XFAch.jpg

Pobierz
  • 42
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kulek1981: wiesz jak wygląda od strony technicznej cała seria evidence, czy one się czymś od siebie różnią? Czy te wszystkie modele to to samo ale z innym softem?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@con987: Powiem Ci tak. WSZYSTKIE krupsy są identyczne w środku. Różnią się kilkoma bajerami jak tłumik wylotowy pary, cyfrowy miernik grubości ciastka lub elektrozawór do spieniacza.
Cała reszta za którą się płaci to wodotryski i dodatkowe przepisy.
Wersje różnią się przepisami i sterownikiem. Np, co to za problem dodać guzik do dwóch kaw naraz w ea890, a zrobić go na froncie w ea895?
W wiekowych modelach XP, można było spokojnie zrobić
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kulek1981: to w sumie naszło mnie teraz pytanie, da się zrobić upgrade takiego ekspresu? Różnica w cenie między modelami to kilka stówek więc...;)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@con987: teoretycznie musiał byś wymienić elektronikę i sterownik. Może coś pozmieniać na pinach, bo ich nie oglądałem każdego z lupą. Nie wiem też czy ekrany sterujące mają identyczne wymiary, bo miałem takie rozkminy o zamiance, ale zwykle ceny części, zatrzymywały taki pomysł już na starcie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@malalon: w ekspresach, rurkach, zakątkach, z czasem zbierają się drobiny kawy i one mogą pleśnieć.
Niektórzy bajdurzą, że ta pleśń może się potem dostać do zaparzacza, co jest praktycznie niemożliwe w większości ekspresów. Tak samo jak w normalnym ekspresie, resztki kawy które trafią do wnętrza, nie mają okazji by zrobić coś innego jak wyschnąć.
  • Odpowiedz
@Kulek1981 a z grzybem w bloku zaparzającym jak sobie radzisz jak jest nie wyjmowany? Ja tam wole mieć kontrolę nad swoją kawai regularnie raz w tygodniu myje blok wtedy mam pewność że kawa nie przechodzi przez stare resztki...
  • Odpowiedz
@Kulek1981 i tak w bloku zaparzajacym potrafi pojawić się pleśń bo widzialem takie coś, a krups to gówno nie ekspresy dobre robi xD a najwiekszy problem to ma ze spienianiem mleka, ciągle reklamacje na to są
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@itolek100: Przepraszam w czym? Tam niema bloku, jest kociołek w który wchodzi tłok ubijający kawę. Nie ma miejsca na jakiekolwiek odpadki zalegające w tym kociołku, bo jest z metalu, płukany wodą przy każdym użyciu. Musisz myć blok w innym ekspresie właśnie dlatego, że jest duży i wyjmowany, ma masę zakamarków, gdzie kawa może się schować i gnić.
Poproszę o foty lub szczegółowe info, gdzie w prawidłowo działającym, krupsowym "bloku" zaparzającym może
  • Odpowiedz
@Kulek1981 czyli co pył z kawy te malutkie drobinki na pewno nie wpadną nigdzie w bloku zaparzajacym? Jakoś w to nie wierzę...
Akurat nie zajmuje sie reklamacjami ale bardzo dużo jest reklamacji na te ich trefne spieniacze
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@itolek100: Pył zlatuje na tackę wkoło kociołka, zbiera się na niej powoli i zwykle trafia z czasem do zsypni lub do pojemnika na odpady. To jest dodatkowe działanie tego ramienia wywalającego ciastka, że ma zamiatać wszelkie niedobitki.
Gdy ekspres prawidłowo działa, to co dostanie się poza układ, leży zupełnie suche i nigdy nie kwitnie.
Miałem już sporo krupsów u siebie. Każdego udało mi się naprawić, także spieniacze, co najczęściej okazywało się
  • Odpowiedz