Wpis z mikrobloga

Chyba będę budował sobie commutera(jak odkryję czy baza, którą znalazłem na OLX będzie mi dobra, czy za mała - tylko nigdzie nie ma archiwum rowerów z Deca i ich rozmiarówek XD).

Siłą rzeczy potrzebuję sakw, wiem, że Crosso są spoko i tu z nami mirkują, ale sakwy kosztują tyle, co rower, na którym będę działał. Pytanie, czy jest sens kupować coś tańszego? A jeśli tak, to co?
Sakwy będą używane, żeby wrzucić ciuchy na przebranie do pracy czy do wożenia zakupów.

#sakwy #rower
  • 7
@kuraku: crosso nie są jakieś drogie - w decathlonie są tańsze ale zwróć uwagę na system nośny - tak by dało się sakwę łatwo przyczepić i zdjąć z bagażnika. Najtańsze mogą mieć pewne elementy na rzepy a to jest juz uciążliwe w zakładaniu i zdejmowaniu
@kuraku ponadto polecam zwrócić uwagę na system mocowania pod względem kompatybilności z typem bagażnika. Pamiętam, że do crosso musiałem taki dziwny wąski kupić z uszami przy ośce (to były wyprawowe wory).
@bibsz: no nie są, ale jak kupię rower za 300zł, dosztukuję mu manetkę, przerzutkę i koło z jakiegoś starego roweru, bagażnik, który Różowa dostała do szosy i kupię jakąś korbę 1x i ewentualnie opony, to takie coś
https://crosso.pl/produkt/sakwy-dry-60/
stanowi duży procent ceny całości( ͡° ͜ʖ ͡°)
@inyourface: o, dobrze wiedzieć, że są różne. Myślałem, że to się da jakoś w zasadzie do każdego bagażnika dopasować.
@bibsz: nie mam pojęcia, trochę też po to ten wątek.
Zakupy robię zazwyczaj w Lidlu tak za 150zł, jakieś warzywa, owoce, szynki, sery, roszponki, szpinaki, jogurty itd.
Nie mam pojęcia, jak duże potrzebuje. Do tej pory woziłem rzeczy w tobołku jackpack, ale to jest IMO średnio wygodne pod commuting. Sakwy chyba wygodniejsze.
Myślałem, że to się da jakoś w zasadzie do każdego bagażnika dopasować.


@kuraku: Niekoniecznie. Mam sakwy crosso big dry i udało mi się do nich kupić niepasujący bagażnik ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Haków tam nie przesuniesz :p
Bibsz podsuwa dobry pomysł z tymi mniejszymi sakwami. Powinny spokojnie wystarczyć.
Ja do sakwy 30l pakowałem plecak (jako organizer na ciuchy i jedzenie) i jeszcze w opór miejsca zostawało. A
Do tej pory woziłem rzeczy w tobołku jackpack,


@kuraku:

porównaj pojemność tego tobołka do sakwy i juz coś będziesz wiedział więcej.

ja nie sugeruje ze małe sa najlepsze bo jesli chesz zmieścić i ubrania i zakupy to pewnie będziesz musiał użyć dwóch zamiast jednej. A to zawsze mniej wygodne bo to więcej zakładania, zdejmowania i dwie rzeczy do noszenia zamiast jednej.

Z drugiej strony w dużych często wozi sie głownie powietrze