Wpis z mikrobloga

Dear wykopki, czy spotkaliście się z sytuacją, że w bagażniku jest powódź?
W zimie przy mrozach w bagażniku stoi woda, gąbki są ociekające wodą dosłownie. Mechanior rozbierał tapicerkę i lał wodę ze wszystkich stron - mówił że nie ma nieszczelności. Przewody wentylacyjne, kondensacja, jakieś wodotworzenie? Tapicerka jest mokra po całości od boku do boku, prawie pod samą kanapę, tylne lampy czasem zaparowane z wodą też.
Może dotyczy to tylko 508 I gen, może wszystkich, nie wiem co z tym robić, nie chce żeby mi znowu pleśń wykwitła

#motoryzacja #peugeot #peugeot508 #508 #mechanikasamochodowa #samochody #kiciochpyta
  • 12
@Konrad1007: spotkaliśmy, bo to częsta przypadłość teraz np u forda (chociaż i tak część wykopków będzie zaprzeczać xddd).
W przypadku fordow najczęściej listwy pod mocowaniem relingów mogą gdzieś pod spodem puszczać.

W 508 chyba była jakaś akcja serwisowa gdzie wymieniali uszczelkę klapy? I na pewno w tym modelu powodem wody w kole zapasowym były odboje klapy. A czemu woda dostaje się tylko zima? Może woda zamarza w jakiejś szczelinie, a jak
@Dziki_czoug: Kolega z Wykopu problemu nie ma, ja w oryginalnych pojazdach nie mam, za Twoją namową straciłem czas na grzebaninie na grupach i ten problem jest marginalny i występuję w dużej mierze w samochodach sprowadzanych z choćby Niemiec. Ale to tylko luźnie spostrzeżenie, że nasz naród ma niestety niską kulturę techniczną ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ja mam w kombi (2010) i tego problemu nie ma ale czytałem, że w sedanach to jest błąd konstrukcyjny tylnej klapy i się woda wlewa przy otwieraniu ale to chyba każdy by sam zauważył