Wpis z mikrobloga

Fotograf powiedział mi dziś, że podobno w kwestii zdjęć do dokumentów osobistych, jeśli zdjęcie ma czas powyżej pół roku, wniosek będzie odrzucony. Ciężko mi w to uwierzyć, nic się nie zmieniłem przez to pół roku, a szkoda mi kasy by wyrabiać nowe zdjęcie. Ale podobno w ostatnim czasie mocno tego pilnują.
Spotkał się ktoś z takim przypadkiem? #fotografia #prawo #niewiemjaktootagowac
  • 28
@FarGO: wątpliwe, żeby coś takiego było konkretnie uregulowane prawnie choćby z uwagi na obiektywny brak możliwości zweryfikowania terminu wykonania danego zdjęcia. być może fotograf odnosił się do jakiejś praktyki ukształtowanej w konkretnym urzędzie.
@FarGO: W wytycznych które fotograf dostaje odnośnie zdjęć do dokumentów, jest zapis ze zdjęcia nie mogą być starsze niż pół roku, ale jak się zbytnio nei różnisz czy nie powiesz w urzędzie ze robiłeś je wcześniej, to nikt tego nie sprawdzi. Ktoś Cię chciał #!$%@? na kasę. ;)
@Dorodny_Wieprz: prawda. I od razu pomyślałem, ile ludzi od razu by sobie zrobiło to zdjęcie, by mieć z głowy, w ogóle nie próbując zweryfikować danych, ,,no bo skoro ktoś coś mówi, to prawda". Trzeba się pilnować.
Fotograf, pfff, ja do dokumentów zrobiłam selfie, wysłałam wniosek online i wszystko przeszło elegancko. Nie chodziło o kasę, po prostu po robocie nie chciało mi się jeszcze po fotografach i urzędach latać, osobiście przyszłam tylko po odbiór.
@FarGO: @Piastan: Mi baba przy paszporcie odrzuciła foto, bo wyczaiła, że mam to samo zdjęcie w dowodzie wydanym parę lat temu. Chcąc nie chcąc musiałem pójść do najbliższego fotografa koło urzędu i zrobić fotki na #!$%@? za ok. 40 zł. Nie przekonał jej tekst "przecież wyglądam tak samo".

Do tej pory zawsze daje to samo jedno zdjęcie zeskanowane z papieru lata temu i wydrukowane za złotówkę w Rossmannie albo jak