Wpis z mikrobloga

Może napiszę #niepopularna opinie ale uważam że Polska będzie największym wygranym tej wojny zaraz po USA:
- zniszczenie ekonomiczne i militarne naszego największego wroga. Nawet jak Rosja odbuduje swój potencjał militarny za 5/10 lat to będzie będzie zacofana technologicznie vs np.F35
- naprawa polskiej demografii. Wiem że na początku będzie ciężko bo przyjmujemy olbrzymią liczbę uchodźców na raz ale w dłuższej perspektywie powino to być pozytywne.
- po wojnie w Ukrainę zostaną wpakowane miliardy euro z unii oraz USA. Polskie firmy będą brały udział w odbudowie i będą beneficjentami tych pieniędzy.
- wzrost pozycji Polski na arenie międzynarodowej oraz europejskiej.
- Odwrócenie się polskich polityków od Rosji. Wspieranie idei "lekkiego nacjonalizmu" przez PiS poszło do kosza. Mam nadzieję że trafi też tam Konfederacja.
- Polska oraz Polacy zyskali pozytywny PR w świecie. Jestem obecnie na Sri lance i wszyscy opowiadają o tym że Polacy to wspaniali ludzie. Wcześniej niestety mieliśmy przypięta łatkę rasistów.

Oczywiście to jest moje gdybanie i niektóre z tych punktów mogą się nie spełnić jednak mimo wszystko jestem pozytywnej myśli.

#ukraina #wojna #polska #rosja
  • 33
@Nabuhodozur: Myślę że to mało prawdopodobne żeby ta wojna trwała kilka lat. Tutaj będzie bardzo mocno wchodzić polityka i pójście w stronę rozwalenia Rosji (ekonomicznego/militarnego) albo podpisania pokoju. To nie jest kraj 3 świata którym nikt się nie przejmuje.
@cargt3: w tym nasza nadzieja, ze pisowska szarańcza tego nie będzie mogła #!$%@?ć bo to chodzi o pewne zależności strategiczne i plany Stanów, Niemiec, Francji czy UK.

No ale na pewno można będzie to lepiej lub gorzej wykorzystać i tu już bym się bał, ze jak to zwykle wniosek będzie, ze można było zrobić 3294792304372 razy więcej, ale pisowscy eksperci to xD
@cargt3: pozycja polski na arenie międzynarodowej jest z góry ustalona i pozostanie niezmienna chyba że w grę chodzi ugranie czegoś więcej i zrobienie większych pieniędzy lub zyskania wpływów przez tych którzy ten plan układają. IMHO pozycja polski pozostanie niezmienna.

Polska nie zarobi na Ukrainie bo
1. Polskie przedsiębiorstwa nie umieją wykorzystywać funduszy EU i mają ogromną konkurencję dużo bardziej zorganizowanych firm z zachodu z kapitałem pozwalającym im wygrać przetarg ze stratą
@cargt3: 1. Przecież odbudowywać Ukrainę będą Amerykanie, z Anglikami i Niemcami, skąd pomysł że nam cokolwiek z tego skapnie? my zostaniemy z kilkoma milionami uchodźców i nawet kasy od UE nie dostaniemy za to, że się na nich wypięliśmy w temacie uchodźców w 2014 czy tam którymś
2. Żadnego wzrostu na arenie międzynarodowej nie będzie, zostaniemy pogłaskani po pleckach przez zachód za pomoc uchodźcom ale to tyle, my nie mamy nic
- Odwrócenie się polskich polityków od Rosji. Wspieranie idei "lekkiego nacjonalizmu" przez PiS poszło do kosza. Mam nadzieję że trafi też tam Konfederacja.


@cargt3: Tak, bo to polscy nacjonaliści są prorosyjscy.


Bo to nie polscy nacjonaliści zalegalizowali pushbacki na granicy białoruskiej dla socjalturystów, równocześnie otwierając drzwi szeroko z reguły białym ukraińcom, z chrześcijańskiego kręgu kulturowego.

Rozwinięte i cywilizowane multi-kulti demokracje zachodnie, z reguły lewicowymi rządami, a wg naszych standardów - nawet