Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
W sierpniu biorę ślub kościelny, w zeszłe wakacje zrobiliśmy z niebieskim nauki przedmałżeńskie, została nam jeszcze poradnia, na który niezbyt specjalnie chcemy iść. Ponieważ mieszkamy już ze sobą od 4 lat, na dodatek moje studia są ukierunkowane na tematy współżycia, funkcje naszych miejsc intymnych. Nie widzimy sensu tych spotkań. Przez chwilę myśleliśmy żeby kupić takie zaświadczenie, są łatwo dostępne, boję się tylko ze ksiądz może się zorientować ze to jest kupione. Macie jakieś doświadczenia w takich sprawach? Zaznacze że nie mamy zamiaru kłamać przed księdzem i wyznamy prawdę z wspólnym zamieszkaniem. Moi znajomi z pracy właśnie tak kupili wszystkie zaświadczenia i nie było problemu ...

#slub #poradniaprzedmalzenska #kosciol i trochę #prawo

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #623d681d54b7abeceaddb7f3
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 156
@AnonimoweMirkoWyznania: poradnia długo nie trwa, wystarczy że jedna osoba pójdzie i powie ze druga osoba nie może bo pracuje. Są trzy spotkania. Pierwsze najnudniejsze i dają do zrobienia kalendarz okresowy, można spisać z neta gotowca na kolejnym spotkaniu omawia się ten kalendarz a na trzecim u mnie było spotkanie z rozwodnikami i msza i koniec. Kilka godzin łącznie to trwa
@AnonimoweMirkoWyznania Takie są warunki udzielenia ślubu kościelnego. Jeśli wam nie pasują nie musicie brać ślubu w kościele. Można wziąć cywilny w pałacu lub w plenerze, nawet w balonie.

Dlaczego ludzie wybierają sobie z wiary co im pasuje, nie żyją zgodnie z naukami kościoła, kłamią, gardzą tym, wyśmiewają się na naukach po to tylko żeby dostać ślub kościelny, w który tak na prawdę nie wierzą? Bo bardziej uroczyście wygląda? Bo inni ludzie naciskają?
@AnonimoweMirkoWyznania: Protip: można wziąć ślub cywilny. Ja za swój zapłaciłam 84 zł i do dziś mnie to cieszy. Żadnego durnego religijnego #!$%@?, żadnego księdza, żadnego wspierania pedofilii i niszczenia kraju, żadnego "co łaska", żadnego dekorowania miejsca zaślubin, bo akurat skoro sala do tego służy to już sama w sobie jest ładna (a jak ktoś ma taką potrzebę to pewnie można sobie udekorować i wyjdzie taniej niż kościół, bo to mniejsza sala),
@elena-mary są czynniki ekonomiczne, które nie pozwalają na mieszkanie samemu, szczególnie jak się pochodzi z jakiejś mniejszej miejscowości i wyjeżdża do miasta na studia. To już nie są lata starożytności gdzie ludzie całe życie mieszkali z rodzicami i wchodzili w związki z córką sąsiada.
Czasy się zmieniły to i podejście się zmienia. Ja sam jako katolik nie rozumiem problemu mieszkania wspólnego, bo dzięki temu poznaje się nawyki i zachowania partnera dzięki czemu
@AnonimoweMirkoWyznania: Jezus, jak czytam takie wpisy w roku 2022, gdzie dwójka ludzi kombinuje jak koń pod górę, bo im się nie chce chodzić na jakieś kościelne spotkania, to załamuje ręce. Po co ten ślub kościelny, skoro obłuda aż kipi? Żeby się pokazać? Żeby mama była zadowolona? Naprawdę nie jestem w stanie tego zrozumieć. Można mieć super wesele, biała sukienkę biorąc cywilny.