Wpis z mikrobloga

#lpg #samochody #motoryzacja
Niedługo skończy się homologacja UDT na butlę LPG, którą mam zamontowaną w samochodzie. Czy mogę sobie kupić nową na alledrogo z certyfikatem i zamontować ją samodzielnie? Za legalizację starej zawołali ode mnie 500zł. Diagnosta się nie przyczepi podczas kolejnego badania technicznego? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 6
@MisiekPrzerwa: możesz jak sobie poradzisz z przewodami. Bo one są jednorazowe to nie jest tak że możesz odkręcic a potem przykręcić ponownie. Baryłki trzeba nowe możliwe że i trochę przewodu i łączniki jak po którejś próbie będziesz musiał odcinać i isc dalej.

Chyba że będziesz miał farta i ktoś nie dokręcił do końca baryłki i da się jeszcze zgnieść.

No i kwestia pozostałego gazu w butli abyś się nie wysadził czy
@MisiekPrzerwa: ostatnio wymieniałem własnoręcznie w moim gruzie. Robota niby prosta, ale na niektórych etapach upierdliwa. Ważne żeby wypalić cały gaz tak aby na wolnych obrotach przełączał się na benzynę. Jeśli tak zrobisz to przy odkręcaniu wielozaworu wyleci go minimalna ilość.

Nie zakładałem nowych baryłek, zdrowo dokręciłem stare przewody i gaz nie ucieka. Ogólnie nie jest to rocket science, jak masz minimalne zdolności do dłubania przy gratach to dasz radę. Przegląd przejdzie
@r5678: teoria z tymi baryłkami, praktyka pokazuje ze wielokrotnie da sie ich uzywac, co tez rohia warsztaty lpg i to nie jakies dziuple tylko autoryzowane z dobrymi opiniami
@MisiekPrzerwa: możesz samemu zmienić, tylko musisz pamietać o nowej uszczelce pod wielozawór i po założeniu butli i zatankowaniu, jedz na sprawdzenie szczelności połączeń dla własnego i innych bezpieczeństwa
teoria z tymi baryłkami, praktyka pokazuje ze wielokrotnie da sie ich uzywac, co tez rohia warsztaty lpg i to nie jakies dziuple tylko autoryzowane z dobrymi opiniami


@michal939: Też miałem pisać że idzie ich użyć dwa razy bez problemu. Chyba że ktoś za pierwszym razem dokręcił ile wlezie to już za bardzo się nie użyje. Gorzej z przewodami miedzianymi szczególnie 8mm aby ich nie pozałamywać i trafić w wielozawór.
@r5678:
@biskup2k: To widocznie ja miałem nie farta bo nigdy nie trafiłem na takie co można dokręcić, no ale grzebanie u siebie, więc na podstawie paru aut. Jak ostatnio wymieniałem reduktor to musiałem przeciąć przewód, bo był wkręcony 11 lat wcześniej i siła jakiej było potrzeba była wyższa niż mocowanie reduktora, w imadle to się wykręciła.