Wpis z mikrobloga

Kilka plusików dla własnoręcznie wykutego noża? ;)

Pierwszy z serii noży kuchennych skończony ;) coraz bardziej przekonuje się, że to właśnie noże kuchenne są ciekawsze w tworzeniu. Uważam też, że zdecydowanie trudniej zrobić dobry nóż kuchenny niż taktyczny. Szlif w nożu myśliwskim można trochę zepsuć i nóż nadal będzie spełniał swoje zadanie , w nożu szafa kuchenni jest mniej pola do błędów. Możliwość zastosowania s-grindu, różnych geometrii, całej gamy rękojeści sprawia, że chyba obiorę ten kierunek na przyszłość ;) tymaczasem petty, czyli nóż przez niektórych najczęściej używany przy przygotowywaniu posiłków. Niewielki, bardzo ostry i lekki. Oktagonalna rękojeść w stylu "wa". Głownie odkułem ze stali węglowej na rdzeniu, paski miedzi oraz stal nierdzewna po bokach. Szlif s-grind czyli wklęsłość w centralnej części noza powoduje, że jedzenie nie przykleja się do stali. Bardzo przydatna rzecz ;)

będzie więcej na tagu #justcraftedgoods

#chwalesie #handmade #gotujzwykopem #tworczoscwlasna
Pobierz
źródło: comment_1648316432UNTYvLU4T2RcVM0UFDfLFX.jpg
  • 3
@smieszqje: Kurna o ile bardzo podoba mi się ten nóż co od Ciebie kupiłem, tak to co teraz tworzysz to strasznie paskudne moim zdaniem i totalnie nie praktyczne, czyli chyba załapałem się na odpowiedni moment ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ale to moja subiektywna opinia, sądząc po plusach są też zwolennicy.
@paramyksowiroza: Jasne, nie każdemu musi się podobać, ale tak jak wcześniej wspomniałem tak mi się spodobały wyroby tego Mirasa, że zakupiłem od niego nóż, więc tylko piszę swoją opinię. Bo z tamtego póki co jestem zadowolony, chociaż jeszcze nie było testu w terenie, ale może niebawem.