Wpis z mikrobloga

Jak teraz moja ulica ma teraz normalne słupy z niskim napięciem+oświetleniem a w przetargu na jej przebudowę jest napisane coś o wymianie oswietlenia na słupy aluminiowe to jest to jednoznaczne z tym że będą mi robić przyłącze do domu kablem pod ziemią? Kto za to będzie odpowiadał?
#energetyka #budownictwo #elektryka
  • 6
@Tatiagla: nie jestem w tym dobry ale z tego co widzę to w projekcie słupy oświetleniowe są po drugiej stronie ulicy względem słupów niskiego napięcia, to możliwe że zostawią te niskie napięcie i aby zdejmą z tych słupów oświetlenie?
@EjniaKK: Zarządca drogi ma generalnie niewiele wspólnego ze słupami energetyki, bo nie jest ich właścicielem. Najprawdopodobniej miasto wybuduje własną instalację oświetleniową, a oprawy ze słupów energetyki zostaną zabrane, ale same słupy pozostaną. To, czy linia zostanie kiedyś skablowana, to kwestia planów energetyki.

Gdyby projekt uwzględniał skablowanie linii napowietrznej, to na pewno byś już o tym wiedział na etapie jego opracowywania, bo dużo wcześniej zgłosiłby się do Ciebie projektant żeby uzyskać pisemną