Wpis z mikrobloga

@Ogau: mips nie jest krytycznie niezbędny, to fajny system, który trochę pomaga w pewnym specyficznym przypadku, ale to i tak skorupa robi robotę. Do tego nic za darmo - konsekwencją mips jest gorsze chłodzenie.

A siatkę na owady to sobie możesz zawsze dokleić z tej wyciętej z siatki na okna ;)
@ujdzie: wiem, że mips to dodatek, ale chyba lepiej mieć, niż nie mieć. Na razie jeżdżę w van ryselu i planuję zmianę, a jak już mam zmieniać to na coś porządnego
@bury256 kupilem Bell Sanction w zime na promce. Na początku przymierzylem i wydawal sie ok, ale teraz jak już zacząłem w nim jeździć, to jakiś taki mało wygodny się wydaje, a już zwrócić nie mogę.... Nie polecam.
Mam specialized chamonix, da się w nim (trzeba uważać) wypiąć mipsa. Na niego nakładasz jakakolwiek moskitierę i przywiązujesz w kilku miejscach nitką po czym zakładasz ponownie, odcinasz na wymiar i już masz kask z siatką :) Myśle, że zadziała to na dowolnym mipsowym kasku.
@Re-l: zadziała też na niemipsowym kasku, ale nie o to chodzi. Jak już mam rzeźbić to wezmę Giro albo Meta, bo są tańsze, a spełniają te same normy co spec (no i mi się bardziej podobają ( ͡° ͜ʖ ͡°))
@Ogau: bierz co ci się podoba i jest wygodne. Pamiętaj, że będziesz w tym sporo czasu spędzać. U mnie kryterium był limit ceny wiec trzeba było samemu dorobić to czego producent nie dawał.
U mnie kryterium był limit ceny wiec trzeba było samemu dorobić to czego producent nie dawał.


@Re-l: problem w tym, że cena nie gra roli i żaden producent nie daje siatki do mipsu xD