Wpis z mikrobloga

68-letnia kobieta spod Charkowa zdołała uciec przed wojną i znalazła schronienie na Limanowszczyźnie. Zdecydowała się na powrót do ogarniętego chaosem kraju, by pożegnać i godnie pochować swojego 40-letniego syna, który ukrywając się przed ostrzałem w piwnicy zniszczonego domu zmarł śmiercią głodową.

Okazało się, że z powodu wojny mężczyzna przeżył załamanie nerwowe. Przed ostrzałem i innymi niebezpieczeństwami miał ukrywać się w piwnicy zniszczonego domu. Nie zginął jednak od kuli czy pod gruzami po artyleryjskim ostrzale. 40-latek w nie do końca jasnych okolicznościach zmarł śmiercią głodową.


https://limanowa.in/aktualnosci/syn-zmarl-z-glodu-wrocila-do-piekla-by-go-pochowac/58819

Jedna z wielu ofiar reżimu Zelenskiego. Matka uciekła do Polski, syn został więźniem na Ukrainie i umarł z głodu, na rozkaz politykiera komedianta.

#wojna #ukraina #rosja #dyskryminacjamezczyzn #pieklomezczyzn #pieklokobiet
  • 77
  • Odpowiedz
@trevoz: Wszechobecny kult tego bandyty powoduje, że odczuwam coraz większy wstręt do gatunku ludzkiego. Ogólnie reakcja społeczeństwa i mediów na wojnę w nie mniejszym stopniu niż sama wojna uświadomiła mi, że ludzie nie różnią się jakoś szczególnie od innych zwierząt.
  • Odpowiedz
@lemek123: Przecież Putin nie musiał najeżdżać na Ukrainę. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie mniej to zagadnienie jest bardzo ciekawe i było by warto się mu przyjrzeć. Dla przykładu:
- kobiety maja macierzyńskie, bo rodzą dzieci - to jest sytuacja win-win - one opiekują się dziećmi i mają z tego benefity (no i macierzyńskie mają tylko te które rodzą)
- oddajesz krew i w zamian za to dostajesz
  • Odpowiedz
ale ten fakt nie czyni Żeleńskiego dobrym człowiekiem, bo przez niemoralne prawo które uchwalił jest również zbrodniarzem wojennym.


@KondominiumKatoSocjalistyczne: Jaką zbrodnię wojenną opisaną w konwencji Haskiej popełnił Zeleński? Bo jeśli czegoś nie ma zapisanego w konwencjach między narodowych to nie jest to zbrodnia wojenna, to że ty uważasz inaczej niczego nie zmienia.
  • Odpowiedz
, cztery zmuszanie ludzi do walki też z punktu taktycznego jest szkodliwe, armia z beznadziejnymi moralami jest nieefektywna, co już Ruskie świetnie pokazują. Ehhh po co ja ci to tłumaczę jak i tak nie pojmujesz elementarnych zasad moralnych...


@KondominiumKatoSocjalistyczne: Dobrze że ty wiesz co jest z punktu taktycznego korzystne a co szkodliwe dla sił zbrojnych, ci wszyscy oficerowie i cały Ukraiński aparat państwowy nie ma ten temat pojęcia. Pewnie by już
  • Odpowiedz
@Rafaello91: ci mężczyźni płacili podatki na armię to raz

@KondominiumKatoSocjalistyczne: Myślisz że jak rzucisz podatek to nic już się od ciebie nie wymaga? To trochę tak jak byś w pandemii nie przestrzegał kwarantanny, nie nosił maseczki i mówił że przecież płacisz podatki więc niech Niedzielski sobie walczy z pandemią. To tak nie działa. Podrzucam wywiad z Siemoniakiem 4:10 tłumaczy tam że obrona jest kwestią całego państwa, a nie tylko ministerstwa
Cierniostwor - > @Rafaello91: ci mężczyźni płacili podatki na armię to raz
@Kondomini...
  • Odpowiedz
Tylko i wyłącznie on i jego rząd odpowiada za śmierć tego niewinnego


@trevoz: cholera, a myślisz że rosjanie bombardujący cywilne budynki mieszkalne i mordujący cywili też mogli mieć z tym coś wspólnego?
  • Odpowiedz
zbrodnia odbierania wolnosci swoim cywilom i antagonizowania ich w bardzo ciezkej sytuacji.


@KondominiumKatoSocjalistyczne: Który to artykuł konwencji haskiej? Państwo ma prawo kontrolować kto przekracza jego granicę. Uniemożliwienie wyjazdu rezerwistą jest czymś normalnym w czasie wojny i dlatego prawo międzynarodowe nie określa tego jako zbrodni wojennej.
A prawo to pisali mądrzejsi i lepiej znający się na wojnie ludzie niż ty czy ja.
  • Odpowiedz
@trevoz: ale to putin (ha tfu) jest odpowiedzialny za to, nie Zelenski


@majkkali: Tak działa Rosyjska propaganda, na Twitterze widziałem już stwierdzenia że za zniszczenie Mariupola odpowiada pułk Azow. No bo gdyby się poddali/wycofali miasto nie byłoby zniszczone tylko zdobyte.
  • Odpowiedz