Wpis z mikrobloga

@dashcambandit: zasada 20 sekund nie ma żadnego umocowania prawnego, wg przepisów musisz jechać najbliżej prawej krawędzi jak to możliwe - wydaje mi się że tutaj były ze 2 sytuacje, żeby zjechać na prawy pas, ale to już zdecydowałby sąd. Kreski pokazujące odległość nie mają żadnego znaczenia w odbiorze filmu, bo nie mamy dowodów, że są one wyznaczone dobrze, a wydaje mi się, że biorąc pod uwagę obiektyw kamery, to powinny one
@pawelpablito: guzik prawda, 20 sekund to synteza istniejących przepisów. W przepisach nie jest podany żaden czas, ale to nie oznacza że jak możesz jechać przez 1 sekundę prawym pasem to masz obowiązek zjechać bo inaczej popełniasz wykroczenie. Oczywiście piraci drogowi jęczą, że mamy obowiązek jazdy możliwie blisko prawej krawędzi jezdni, ale sami się do tego nie stosują (co widać na filmie) i lamentują ponieważ sami chcą łamać przepisy.
Nagrywający jedzie optymalnie
@WykopanyDzon: czyli wjeżdżasz w bezpieczny odstęp kierowcy który jedzie przed Tobą. Zapominasz o jego istnieniu do czasu aż przyjdzie odpowiednie pismo z komendy. Nie myślisz na drodze, łamiesz przepisy i jeszcze tym się chwalisz. Właśnie z powodu takich zachowań jak Twoje należy zabronić wyprzedzania z prawej strony, tak jak to jest w całej Europie, bo jednostki takie jak Ty nie są w stanie ogarnąć że tak nie można się zachowywać na
@dashcambandit: nie napisałem, że jak mam 1 sekundę wolny pas to mam tam zjechać, ale że 20 sekund nie ma żadnego umocowania prawnego. Jeśli tak jest to zacytuj przepis.
Czasem jest to 20 sekund, czasem jak masz małą prędkość będzie to 10 sekund
@pawelpablito: a skąd wziąłeś to 10 sekund? Jeśli chodzi o 20 sekund to wyznaczyli to biegli sądowi i taką interpretację przepisów przyjął sąd. Nikt Ci nie broni zjechać w lukę na 10 czy też 5 sekund tylko nie oczekuj że inni zrobią tak jak Ty sobie wymyśliłeś.
czyli wjeżdżasz w bezpieczny odstęp kierowcy który jedzie przed Tobą.


@dashcambandit:

Kierujący pojazdem podczas przejazdu autostradą i drogą ekspresową jest obowiązany zachować minimalny odstęp między pojazdem, którym kieruje, a pojazdem jadącym przed nim na tym samym pasie ruchu. Odstęp ten wyrażony w metrach określa się jako nie mniejszy niż połowa liczby określającej prędkość pojazdu, którym porusza się kierujący, wyrażonej w kilometrach na godzinę. Przepisu tego nie stosuje się podczas manewru
@dashcambandit: interpretacje sądów nie są wiążącym prawem w Polsce. Każdy sąd może sobie orzec zupełnie co innego. Jeśli chcesz już powoływać się na coś co robią sądy to jak już to wskazujesz linię orzeczniczą czyli wyroki dziesiątek sądów, które w podobnej sprawie orzekły w podobny sposób. Jednak to również nie ma żadnej mocy prawnej, bo inny sąd może znowu orzec inaczej. Jeśli jakiś sąd orzeknie, że w określonej sytuacji mając lukę
@WykopanyDzon: żeby ponieść konsekwencji to najpierw ktoś musi zająć się Twoim wykroczeniem, a wyprzedzając go z prawej strony popełniłbyś co najmniej dwa wykroczenia. Nie wiem skąd myślenie że można Cię za nie ukarać. W Polsce jesteśmy jeszcze zacofani, ale w takich Niemczech zostałbyś ukarany i to bardzo surowo. Mam nadzieję że u nas również zarówno policja jak i prawo i sądy będą dążyć w tam samym kierunki, w kierunku ucywilizowania zachowań
@dashcambandit: prawda jest taka, że kupiłeś sobie kamerkę i zrobiłeś sobie z tego styl życia. Widać to zarówno po Twoim nicku na wykopie, nazwie kanału na YT jak i contencie, który wrzucasz. Puściłbyś tą bejcę, dawno by pojechała i byście o sobie zapomnieli. Ale Ty masz przecież kamerkę, nie odpuścisz sobie możliwości nagrania materiału, dlatego uparcie będziesz leciał tym lewym pasem, a potem powolutku zmienisz pas na prawy, tak żeby jeszcze
@pawelpablito: sam sobie wymyśliłeś 10 sekund, więc również poszedłeś w tym kierunku że jakiś czas warto mieć żeby wiedzieć jak się na drodze zachować. W sytuacji na filmie nagrywający stosuje się do konwencji, nie utrudnia ruchu szybszym pojazdom bo ograniczenia prędkości uniemożliwiają szybszy ruch więc ma prawo przystąpić do kolejnego manewru wyprzedzania. Na tym polega kulturalna i bezpieczna jazda na autostradzie. Ogarnięty policjant i sędzie doskonale to będą wiedzieć. A pirat
@Bielecki: znów ta znaczeniowość, ktoś kto jedzie prawidłowo ma hamować i puszczać bo ameba umysłowa w becie nie może zdjąć nogi z gazu ani wyprzedzić z prawej strony. Może powinno się robić jakieś testy na inteligencję przed wydaniem prawka?