Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak można odnaleźć sens w życiu? W życiu ogólnie nie jest źle. Mam dobrą pracę, spoko studia, narzeczoną, cudowną rodzinę i znajomych. Jakoś tak z kilka miesięcy temu przeżyłem dwa pogrzeby bliskich mi osób. Mniej więcej od tego czasu, choć myślę, że było to już wcześniej, dopadła mnie jakaś chandra, która ciągnie się za mną i ciągnie...Nie mam pomysłu na siebie. Nie wiem, może mi hobby brakuje, może coś innego. Nie interesuję się innymi ludźmi, mniej interesują mnie sprawy związane z życiem intymnym, czasami mam taką ochotę nieruszania się z łóżka. Generalnie mam wrażenie, że czegoś mi w życiu cholernie brakuje, jakiejś pasji, może motywacji. Czuję się troszkę jak gówno, któremu nic się nie chce. Ociągam się ze wstawianiem rano, nie mam w zasadzie żadnego pomysłu na siebie. Na to, jak zająć wolny czas. Nie chcę wydawać w to "samodoskonalenie" kupy hajsu, bo umówmy się, nie wiadomo, czy to by nawet pomogło. Terapia też odpada, przynajmniej póki co, bo nie mam na to czasu za bardzo. Nie wiem, czegoś mi po prostu cholernie brakuje. Wiecznie mam takie #!$%@? połączone z obojętnością. #psychologia #smutek

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #624236ef9df1c369945260ad
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę
  • 37
@AnonimoweMirkoWyznania: po prostu jesteś zmęczony trybem życia, skoro nie masz czasu pewnie praca zajmuje go najwięcej. Zrób sobie wolne dwa tygodnie z narzeczoną w ciepłym miejscu np. Zanzibar czy Malediwy, myślę że cię stać. Drinki, basen nadmiar słońca i spontaniczny seks z przeszłą żoną.
Terapię odradzam, znajdą jeden problem potem kolejne aby tylko kasę wyciągnąć. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@AnonimoweMirkoWyznania: Po prostu doszedłeś do tego do czego dochodzi każdy po długich przemyśleniach (kiedy jest na nie czas) - że życie w gruncie rzeczy nie ma sensu.

Rodzimy się, uczymy, pracujemy i umieramy. Jesteśmy pyłkiem do przekazywania genów. Wnuki zapomną o tobie tak szybko jak cię zakopią/spalą. Rzadko kto zapisze się w kratach historii, a nawet jeśli to jednym zdaniem lub jednym dniem poświęconym np. patronowi szkoły czy konkursu.

Ci którzy
Tytanowy_Lucjan - @AnonimoweMirkoWyznania: Po prostu doszedłeś do tego do czego docho...

źródło: comment_16485357655gYdX4kSmE2np6qqkUcW8Q.jpg

Pobierz
@AnonimoweMirkoWyznania: nie jesteś pewnie pierwszy, który się zastanawia nad sensem życia, można skorzystać z dorobku tych, co zastanawiali się przed Tobą. "Rozmyślania" Marka Aureliusza są za darmo na https://wolnelektury.pl/katalog/lektura/rozmyslania-marek-aureliusz/ . Na początek też spoko opcją wydaje się książka "Stoicyzm na każdy dzień roku" https://lubimyczytac.pl/ksiazka/4808154/stoicyzm-na-kazdy-dzien-roku-366-medytacji-na-temat-madrosci-wytrwalosci-i-sztuki-zycia .

Mega polecam też po prostu odłożenie komputera na jakiś czas i zajęcie się "prawdziwym" życiem, pzdr.
@AnonimoweMirkoWyznania: tak jak kolega @maciek_xd: poleca te książki to ja jeszcze polece Man’s Search for Meaning. Jest to książka napisana przez profesora neurologii i psychiatrii oraz doktorem filozofii który przeżył obozy koncentracyjne. Jest on twórcą logoterapii czyli takich właśnie rozważań nad sensem. Polecam również Tao Te Ching do filozoficznych rozważań. Ogólnie ciężki temat gdzie odpowiedzią w sumie jest to że nie ma zbytnio życie sensu samo w sobie.
@AnonimoweMirkoWyznania: po pierwsze, to tak jak pisali wyżej: spróbuj najpierw terapii.

A tak poza tym to cel w życiu nie musi wyglądać tak jak to się powszechnie wydaje,tym czymś, wielkim, do czego się dochodzi. Celem może być każdy dzień: docenianie smaku jedzenia, ciepła słońca, ładnej pogody, obserwacja flory i fauny – ogólnie, tego co wokół.

To bardzo opiera się o wdzięczność. Polecam ci każdego ranka wypisywać sobie 3-5 rzeczy,
@AnonimoweMirkoWyznania właśnie jak ktoś już tutaj pisał: rób kaszojada ( ͡° ͜ʖ ͡°)- . Wejdź w cykl młodego Polaka:
- po robieniu afer na studbaza bo ta szmata z innej grupy nie może zdać tak dobrze jak ty.
- po odebraniu dyplomu i obowiązkowej sesji zdjęciowej z okładką
- zdobądź pracbaza
- zdaj sobie sprawę że w sumie to ci się nudzi. I