Wpis z mikrobloga

  • 12
1128 + 1 = 1129

Tytuł: Niewidzialne miasta
Autor: Italo Calvino
Gatunek: literatura piękna
Ocena: ★★★★★★★★★
ISBN: 9788377477960
Tłumacz: Alina Kreisberg
Wydawnictwo: W.A.B.
Liczba stron: 133
Oto na dwór Kubłaj-chana, wnuka Czyngis-chana i pierwszego mongolskiego cesarza Chin, przybywa sławny podróżnik i kupiec z Wenecji, Marko Polo. Chcąc opisać świat, którym włada imperator, pokonuje barierę komunikacyjną przy pomocy gestów, szarad i przedmiotów przywiezionych z najdalszych zakątków cesarstwa. Gdy już wprawnie posługuje się językiem chana, wdaje się z nim w wielowątkowy intelektualny dialog o istocie życia i śmierci.


Wspaniała podróż z Italo Calvino po 55 wyimaginowanych miastach. Podróż krótka, ale zdecydowanie nie na jeden raz. Trochę jak "Baśnie z tysiąca i jednej nocy" z Marco Polo jako Szeherezadą xD Tu nie ma fabuły, ale język i forma urzeka. Każde miasto ma własną historię, niektóre są uwspółcześnione, jednak każde jest niejako zawieszone w próżni, nierzeczywiste.

Wpis dodany za pomocą tego skryptu

#bookmeter #ksiazki #czytajzwykopem #literaturapieknabookmeter
Pobierz rassvet - 1128 + 1 = 1129

Tytuł: Niewidzialne miasta
Autor: Italo Calvino
Gatunek: l...
źródło: comment_1648532286AZv90ScY7T9Z14kICLOBZG.jpg
  • 6
Informacje nt. książki z tagu #bookmeter:

Średnia ocena z Wykopu: ★★★★★★★ (7.0 / 10) (3 recenzji)
Następne podsumowanie tagu: 2022-04-01 00:00 tag z historią podsumowań »
Kategoria książki: fantasy, science fiction, horror
Liczba stron książki: 136

Ostatnie recenzje tej książki:
1\. 2021-03-10 - Użytkownik ialath ocenił na: ★★★★ (4.0 / 10) - Wpis »
2\. 2015-03-03 - Użytkownik Lsrd ocenił na: ★★★★★★★★
@ali3en: A to nie wiedziałam, że miałam wołać ( ͡° ʖ̯ ͡°) Mam jeszcze z 10 tytułów. W sumie śmiesznie wyszło, bo przekrój jest spory, od niesamowitej lektury jaką są Niewidzialne miasta, przez książki popularnonaukowe, po romanse ;)