Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jak rozmawiać i co mówić osobie chorej na raka? Bliska mi osoba dostała wczoraj wyrok złośliwy zaawansowany nowotwór. Totalnie rozwaliła się psychicznie i nie chce słyszeć o leczeniu. Jak rozmawiać z taką osobą? Ja nie umiem bo powinno się mówić że będzie dobrze że trzeba chociaż walczyć to rozum mówi coś zupełnie innego.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #62429a0a221d32e736db2708
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania: po prostu przy niej bądź. Ja co prawda na szczęście mialam tylko podejrzenie mimo szeregu badań które wychodziły nieoczywiste ale akurat byłam z tym wszystkim całkiem sama zostawiona przez faceta i najbardziej brakowało kogoś kto po prostu posiedzi ze mną w ciszy czy mnie gdzieś zabierze albo zwyczajnie bedzie czekał po badaniu. Na pewno nie litość, obecność. Dużo siły dla Was!
@AnonimoweMirkoWyznania: Daj jej czas, nie bombarduj jej logicznymi argumentami ze powinna się leczyć. Musi się otrząsnąć. Jak nie będzie chciała się leczyć, uszanuj to, to jej życie i jej wybór nie twój. Spędź z nią czas pozytywnie, przeżywaj i doświadczaj życia. Idzie wiosna pokaż jej to, pokaż jej lato. Spędzaj czas aby było co wspominać. Nie marnuj czasu na siedzenie, użalanie się, zamartwianie, smutek