Wpis z mikrobloga

#pompaciepla
Dostałem ofertę na montaż pompy ciepła na swoją chatę o pow. 300m2
Mam już fotowoltaikę i solary, pojemnik na wodę i piec olejowy. Podłogówkę na dole i grzejniki. Chłopaki mają to niby wszystko spiąć w całość, żeby to wszystko ładnie współgrało razem. Kotłownia jest dość nowa, więc nie trzeba będzie nic rozbierać raczej. Wyliczyli mi, że dadzą mi pompę De Dietrich Allezio 17KW i chcą za to z robocizną 46k netto.
Czy chcą mnie wychu*** czy cena jest akceptowalna?
  • 11
  • Odpowiedz
@yorimo: bez spojrzenia w kotłownię to strzelanie w ciemno. Nowa kotłownia przystosowana do olejaka może wymagać gruntownej przeróbki.

Na allegro sama pompa 25k netto. Kolejne 20k na przeróbki to sporo, ale raczej realne.
  • Odpowiedz
@kuncfot: No właśnie, powiedzieli że zabawy mogą mieć, ale skoro pompa ok 30k to za pracę kolejne 30 to chyba sporo.
@PR08L3M: pompe poniżej minus 10 ma wspomagać piec olejowy. Powiedzieli że to najlepsze rozwiązanie.
Aha, mam jeszcze kominek z płaszczem wodnym.
  • Odpowiedz
@yorimo: może drogo, może ceny tak skoczyły. Pompę możesz odliczyć w ramach ulgi na termomodernizację i może jakąś dotację wyrwiesz.

Firm zajmujących się PC jest cała masa, poproś o ofertę jeszcze kogoś.

aha, dostawę i montaż jest 8% vat, wydaje mi się że źle liczysz ...
  • Odpowiedz
@bambus94: dokładnie.
I wyjdzie pewnie że pompa 9 czy 11kw byłaby z zapasem.
A jeśli by przyjąć że pompa grzeje tylko do -10 bo potem olej to wogole można inny typ pompy zastosować i zejść do małych kwot
  • Odpowiedz
@mnsloners: najprostsza pompa monoblok na r410 działająca do -7 czy -10.

9kw dawało się kupić za 5 czy 6 tys PLN

Znajomi takie mają i wspomagają prądem czy olejem w duże mrozy

Cena zakupu jest bezkonkurencyjna
  • Odpowiedz
@yorimo Świetna inwestycja dużo główkowania i można w końcu się wykazać! Szkoda, że ostatnio mało mam takich tematów od inwestorów. Jak chodzi o cenę to ciężko mi bez wizji lokalnej ocenić zakres prac ale coś by pewnie z tego urwał jak by pomyślał.
  • Odpowiedz