Wpis z mikrobloga

Drogie Mirki,
Robię sobie domek na wsi (letniskowy) i złożyłem wniosek o zwiększenie mocy przyłączeniowej na 14kw.
Ciepła woda będzie w trzech odbiornikach - prysznic (słuchawka "eko" 8l/min max, bateria umywalkowa oraz bateria kuchenna).
Od paru dni #!$%@? zbroję w związku z podgrzewaczem przepływowym, który zamierzam zakupić -
dostaję sprzeczne informacje -
A) "mam kupić z regulowaną mocą do 17 - 21 kW bo inny nie obskoczy prysznica."
B) "mam kupić do mocy MAX 14 kW (na tyle ile wnioskowałem) bo wszystko powyżej tego będzie mi wywalało korki.
A na marginesie taki regulowany 9-15kW to popierdółka i ogólnie nie obrobi prysznica, najlepiej gdybym zwiększył moc."

Ktoś już przerabiał ten temat?

#elektryka #hydraulika #remontujzwykopem
  • 8
@sanek_ploza: To zależy jakie założą ci zabezpieczenie koło licznika, jak będziesz miał tam C25 a zazwyczaj takie zakładają to możesz włączyć wtedy te 17kW ale nie za bardzo wtedy włączać coś jeszcze :) Gorzej jak dostaniesz C20
A może zamiast przepływowego założyć mały bojler?
@kozi966: @soadfan: @xtedek: @RandomowyMirek:

Będę miał zabezpieczenie 25A.
Z boilera zrezygnowałem ponieważ właśnie chciałbym uniknąć gwałtownych fal zimna i gorąca, zamówiłem
również baterię prysznicową bez mieszacza. Dodatkowo, zakładam że będzie taka sytuacja kiedy wykąpać się będzie chciało 6 osób jedna po drugiej - wtedy boiler by nie nadążył z nagrzaniem wody.
Ogólnie zastanawiam się nad tymi dwoma :

https://kospel.pl/podgrzewacze-przeplywowe/ppe3-electronic-lcd.html
Pobierz
źródło: comment_1648565100ZW4BYf4axRenZC5uFN2Sry.jpg
@sanek_ploza u mnie kospel ppe2 18kW dziala non stop pod prysznicem przy zabezpieczeniu B16. Zabezpieczenie od przeciążeń wyłącza 1,13-1,45 prądu znamionowego, więc spokojnie bierz mocniejszego
@sanek_ploza: a nie wiem czemu bojlera nie chcesz nawet 1f, spokojnie można na wyjściu dać zawór mieszający i wodę nagrzewac do wyższej temp i nie będzie żadnych fal zimna i gorąca.

W ogóle przy normalnym prysznicu, ja nie miewam problemów a mam galmeta 60L, tyle że ja nie leje wody non stop przez 30minut