Wpis z mikrobloga

Kocham tempomat. W mieście 50 km/h. Na trasie 113 km/h i można tak całą Europę przejechać. Największe cudo motoryzacji. Nigdy nie kupię auta bez tempomatu. Płynny ruch, ekojazda, nie zwalniam, nie przyspieszam. Niech inni pędzą, albo się wloką. Ja sobie jadę swoim tempem.

#motoryzacja #tempomat
red7000 - Kocham tempomat. W mieście 50 km/h. Na trasie 113 km/h i można tak całą Eur...

źródło: comment_1648563366H5TnDNIcIjtB3LnLldiZw7.jpg

Pobierz

Korzystasz z tempomatu?

  • Tak, w mieście i w trasie 25.2% (793)
  • Tak, tylko w mieście 1.4% (45)
  • Tak, tylko w trasie 48.3% (1521)
  • Czasami 5.7% (178)
  • Bardzo rzadko 5.6% (177)
  • Nie korzystam wcale 13.8% (433)

Oddanych głosów: 3147

  • 135
  • Odpowiedz
  • 0
Korzystam zarowno w miescie jak i na trasie. W zasadzie prawie wcale nie uzywam i hamulca i pedału gazu. Aktywny tempomat ze skrzynia automatyczna + asystent pasa ruchu + automatyczna jazda w korku. Jedynie świateł czerwonych nie wykrywa i to jest to miejsce gdzie trzeba samodzielnie hamować.
  • Odpowiedz
@bidzej: @pavel_ski: W odpowiednich warunkach stabilizacja prędkości i tym samym obrotów, kiedy to komputer steruje prędkością, może jak najbardziej zmniejszyć spalanie. Czy kierowca jest w stanie nogą utrzymywać stałą prędkość? Nie przez cały czas, jest to niemożliwe bez ciągłej korekty pozycji stopy i patrzenia na prędkościomierz.

A ja to mierzyłem u siebie i tempomat pozwala mi uzyskać dłuższe dystanse w jeździe mieszanej i w trasie. Aczkolwiek nie były to testy
  • Odpowiedz
@red7000: bzdura. No chyba, że sam słabo umiesz jeździć ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Bo problem jest w tym, że stała prędkość wcale nie gwarantuje najniższego spalania.
  • Odpowiedz
akurat tempomat nijak się ma do ekojazdy, ale ok.


@bidzej: Pewnie, bardziej ekonomiczne jest ciągłe przyśpieszanie i zwalnianie, bo chyba nie chcesz powiedzieć, że potrafisz utrzymać stałą prędkość lepiej od tempomatu?
  • Odpowiedz
@red7000: rzadko mam okazję. W mieście może dłuższe odcinki gdzie można swobodnie jechać ze stałą prędkością (brak skrzyżowań, innych samochodów) rzadko się trafiają, w trasie również ustawisz poniżej limitu, to i tak szybko do kogoś dojedziesz. Aktywny tempomat to bajka, ale taki zwykły ma sporo wad (choć i tak jego brak to duża wada w obecnych czasach).

Gwarantuje jeśli ustawisz optymalną prędkość.


@alvaroZcamaro: nie tyle optymalną prędkość co optymalne obciążenie
  • Odpowiedz
@red7000 miałeś jakiś problem z tym tempomatem w C4? U mnie limiter działa, a tempomatu nie da się włączyć, ciągle pisze że pauza. Jakiś specjalny sposób żeby go włączyć?
  • Odpowiedz
@red7000: Zwykły tempomat jest do bani i używałem rzadko (raczej na pustych trasach). Aktywny + kontrola utrzymania w pasie ruchu i jazda jest 100x przyjemniejsza.

@fexxer: Ja używam aktywnego w mieście, szczególnie wygodny w korkach.
  • Odpowiedz