Wpis z mikrobloga

Przychodzę z poważnym pytaniem, na tym niepoważnym tagu.
Przymierzam się do odpalenia kanału na yt z wiedzą merytoryczną o #nieruchomosci z pespektywy Agenta nieruchomości.
Kto mnie poznał i miał okazje ze mną współpracować, chyba wie, że nie jestem naganiaczem i otwieraczem drzwi jak 95% pośredników - stąd też chce dawać tam faktycznie wartość i wiedzę.

I tu pytanie do was: na jakie pytania chcielibyście uzyskać odpowiedzi? Czego nie rozumiecie w temacie mieszkań/domów/działek? Czy może jakieś niejasności z kredytami?

Chętnie przygarnę kilka pomysłów na merytoryczne odcinki :)

Zastanawiam się też nad tematem "tabu" u pośredników - np dlaczego i jak przeciętni pośrednicy robią tez wszystkie rzeczy, które prowadza do nakręcenia klienta, oszukania go, wyciągnięcia z niego jak największej ilości kasy itp. - bo nazywajmy rzeczy po imieniu, wiele z tych rzeczy to oszukiwanie ludzi.

Oczywiście wiem, że jest tu masa osób która ma dużo większą wiedzę na te tematy niż ja - oczywiście zapraszam samemu do podjęcia działania i dzieleniem się wiedza ( ͡ ͜ʖ ͡)

Zdrówka.

#mieszkanie #nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie
  • 14
@KromkaMistrz: Jakieś ogólne porady dot. kupowania nieruchomości, aby mieć gdzie mieszkać (to mnie interesuje, nie mam gdzie mieszkać, nie chcę na tym zarabiać)? Jestem kompletnie zagubiony w tym.

Gdzie np. szukać ofert, czy te strony OLX i Otodom to praktycznie jedyne rozsądne opcje? Czy to mieszkań nowych są specjalne strony?

Czy jest w ogóle sens kupować mieszkania na rynku wtórnym, czy unikać tego i kupować na pierwotnym? Da się kupić w
@KromkaMistrz: moim zdaniem fajnie by bylo realistycznie przedstawić co podwyzsza, a co obniża cene mieszkan - bo x razy mialam sytuacje, gdzie np. bylo mieszkanie na 4 pietrze bez windy, a wlasciciel nie chcial spuscic ceny o 15 k xD bo swietne mieszkanie! No dobra, spoko wyglada w srodku, ale srodek mozna zmienic, braku windy zmienic sie nie da. Moim zdaniem chodliwy temat. Powodzenia z kanalem! Daj znac jak zaczniesz to
@KromkaMistrz: nie wiem jak planujesz swój kanał ale z mojego krytycznego pkt widzenia nie dziel się wiedza z autopsji. Nikt nie będzie chciał słuchać wywodów jednostki ponieważ jak się nie wpiszesz w ramy większości (np zrobisz odcinek o prowizji z obu stron) to zarzuca ci głupotę/odklejenie, kłamstwa. Zapraszaj ekspertów i prowadź wywiady, to sie klika (sam się na to łapie bo wole posłuchać wywodów dwóch ludzi a nie jednego np wapniak).