Wpis z mikrobloga

W związku z bardzo słabym połączeniem internetowym w akademiku szukam jakiegoś dostawcy internetu. Problemem jest to, iż nikogo nie mogę wpuścić z zewnątrz więc montaż odpada chyba, że ja bym mógł zrobić to osobiście. Jest też opcja internetu mobilnego. Byłoby fajnie jakby umowa była bezterminowa. Ktoś coś poleca?
#internet #studbaza
  • 12
@Lutonn:

Problemem jest to, iż nikogo nie mogę wpuścić z zewnątrz więc montaż odpada chyba


Przecież żaden dostawca nawet nie sprzeda ci usługi na adres akademika, a przynajmniej tak mi się wydaje XD

Jest też opcja internetu mobilnego. Byłoby fajnie jakby umowa była bezterminowa. Ktoś coś poleca?


Ja to bym się w ogóle na twoim miejscu nie pchał w żadne umowy tylko wziął sobie jakąś ofertę na kartę gdzie się kumulują
@Lutonn: Ja mam mobilny z play, oferta się nazywa internet na kartę 2.0. Za 50 zł mam 200gb neta + bonusowe 25 gb. Tylko potrzebujesz modem. Plusem jest to, że w ogóle nie mam umowy i jak nie potrzebuję to po prostu nie płacę. Spokojnie starcza na zajęcia na teamsie albo żeby czasami coś obejrzeć.
@Lutonn: To jest karta sim, normalnie wkłada się do modemu i działa. Chyba się wcześniej pomyliłem, bo to w sumie jest router, o taki: https://www.x-kom.pl/p/306229-modem-huawei-e5573-wifi-b-g-n-3g-4g-lte-150mbps-bialy.html
Ma baterię i starcza na kilka godzin, ale i tak mam go cały czas podpiętego do laptopa żeby się ładował. Więc nie musi być podpięty pod usb w kompie, równie dobrze możesz podpiąć go do gniazdka przez micro usb.