Wpis z mikrobloga

Czy ktos z Was NIE umieszczal na zaproszeniach zadnych wierszykow, grafik, rebusow i innych informacji, ze nie chce prezentow/kwiatow tylko lotto/wino itp?
Dostaliscie w efekcie duzo badziewia/kwiatow?
Nie mamy na zaproszeniach nic takiego i teraz troche sie cykam, ze wszyscy przyjda z kwiatami ( ͡° ʖ̯ ͡°) a te rebusy i wierszyki to dla mnie ultra cringe i brak dobrego smaku. Ale jednak wolalabym nie dostac tony badziewia, eh

#slub #wesele #pytanie #rozowepaski #niebieskiepaski
  • 24
  • Odpowiedz
@jatylkozapytac: Z moich obserwacji wynika, że i tak zawsze ktoś się trafi z kwiatami, ale ludziom generalnie nie chce się już kupować prezentów w stylu tosterów, pościeli czy garnków.
  • Odpowiedz
@Masuj: właśnie tak myślę, że chyba już nie ma mody na prezenty + wszyscy robili zaproszenia z piktogramami czy wierszykami i ludzie się już przyzwyczaili, że bez kwiatów. Ale jeszcze mam małe wątpliwości
  • Odpowiedz
te rebusy i wierszyki to dla mnie ultra cringe i brak dobrego smaku. Ale jednak wolalabym nie dostac tony badziewia


@jatylkozapytac: a to musi być wierszyk? Ja rok temu byłam na weselu kuzyna i przy zaproszeniu była karteczka, ale tak normalnie napisana "kochani goście, będziemy wdzięczni jeśli zamiast kwiatów przyniesiecie nam książki bo chcemy urządzić w domu biblioteczkę" czy coś w tym stylu. Ładnie, elegancko i każdy wiedział o co cho.
  • Odpowiedz
@nickzgeneratora: niegrzeczne to jest wspominanie o prezentach na zaproszeniu. daje to jasny znak, że oczekujesz prezentu, jakby się go dopominasz... Wiem, że to interpretacja nad wyrost, ale takich tez mam gości, mocno eleganckich i po prsotu nie wypada mi domagać się prezentów i sugerowac, że mają kupić, przynieść to co ja chce... Na ten moment na zaproszeniu mamy tylko, że zapraszamy i wolałabym tak to zostawić. Był pomysł z "Kochani, JEŚLI
  • Odpowiedz
@jatylkozapytac: Kwiatów to by mi nie przyszło do głowy przynosić, po jaki #!$%@?. Para Młoda zwykle wydaje kilka tysięcy na dekoracje sali kwiatami i później może te wiązanki zabrać, więc to jak przynoszenie drewna do lasu.
Ogólnie jak widzę wytyczne co do prezentów na zapro to czuje jakby to była płatna wejściówka więc szacun dla Was że nic takiego nie dawaliście, a przynioslabym kopertę, kartkę z życzeniami i być może/ewentualnie wino.
  • Odpowiedz
@jatylkozapytac: aa ok, u nas w rodzinka bardziej wyluzowana, więc to zmienia postać rzeczy. Ty znasz swoich bliskich najlepiej. Ale w zapro było u nich jasno że zamiast kwiatów, a nie że musicie włożyć tyle i tyle do koperty... Dla mnie to nie jest domaganie się prezentu, tylko zmienianie zwyczaju z badylami, no ale to tylko moje zdanie.

to obserwacja z ostatnich lat?

Moge się wypowiadać tylko jako gość- nawet jak
  • Odpowiedz
@jatylkozapytac: ja nie miałam i nikt nam nie kupił prezentu tylko wszyscy koperty + wino (ale mówiliśmy by kwiatów nie kupować bo dzień później jechaliśmy już na urlop/podróż poślubną więc bez sensu) ale mieliśmy małe wesele na 22 osoby.
  • Odpowiedz
@jatylkozapytac: 2017, nie miałem na zaproszeniach info odnośnie prezentu, dostaliśmy jeden komplet ręczników, zestaw kubków, od reszty gości alkohol i kwiaty w proporcjach 60/40 - wesele na 120 osób. Kwiaty głównie od starszej części rodziny.
  • Odpowiedz
@jatylkozapytac: ślub pół roku temu, nie pisaliśmy nic na zaproszeniach, młodzi ludzie pisali i pytali co chcemy a w większości przynieśli wina. Starsi różnie, dostaliśmy kwiaty ale zdarzyły się też ręczniki i szklanki :) z perspektywy czasu bym napisała jednak coś na zaproszeniach.
  • Odpowiedz