Wpis z mikrobloga

Mirki, może ktoś z Was ma doświadczenie w tym temacie.
Pracuje w IT na UOP, chciałabym przejść na B2B (ryczałt 12 %). Dostałam dobrą ofertę, złożyłam dzisiaj wypowiedzenie ale dotychczasowy pracodawca, jednak chce mnie zatrzymać. Zaproponował mi jeszcze wyższą stawkę ale z racji, że chce przejść na ryczałt to chcą to rozwiązać w ten sposób, że miałabym wystawiać faktury na rzecz innej kontraktorowni ale w dalszym ciągu będę świadczyć tak naprawdę usługi dotychczasowemu pracodawcy. Wiem, że teoretycznie prawa do ryczałtu jest pozbawione osoba, która była lub jest zatrudniona na umowę o pracę, a zamierza prowadzić własną działalność i wykonywać w jej ramach - na rzecz byłego lub obecnego pracodawcy - takie same czynności, jakie wykonywała w roku poprzedzającym rok podatkowy stąd moje obawy. Faktury będę wystawiać na rzecz innego podmiotu niż obecny pracodawca ale z kolei ten podmiot wystawiał będzie fakturę na rzecz obecnego pracodawcy, u którego wciąż będę realizować te same projekty co dotychczas. Czy US może to podważyć ? Może ktoś z Was był w podobnej sytuacji i załatwił to w ten sam sposób? Umówiłam się na konsultację do doradcy podatkowego ale stwierdziłam, że a co mi tam, zapytam jeszcze programistów 15k :)
#b2b #praca #it #ryczalt
  • 6
@vrtu15PE: jak się rozwija sytuacja? Mam dokładnie identyczny przypadek i te same wątpliwości jak u Ciebie. Po świętach planuje się umówić do radcy prawnego, by rzetelnie ogarnąć temat. Tak czy siak jestem ciekaw jak to u Ciebie się rozwinęło, wołaj ( ͡° ͜ʖ ͡°)