Wpis z mikrobloga

Odebrałem wyniki badania krwi mojej córki (9 l.) i są niepokojące.
Wizytę u lekarza ma w poniedziałek, ale martwią mnie te wyniki i może ktoś z Was mógłby spojrzeć na nie swoim okiem?
Chodzi głównie o:
- limfocyty 0,96 tys/µl
- eozynofile 0,06 tys/µl
- OB 19 mm/h

#medycyna #lekarz #morfologia
  • 14
@codi_krk: pytam, bo w tym momencie otrzymałem wyniki. Nasz lekarz może dopiero w poniedziałek nas przyjąć.
Poza wynikami, to z córką wszystko wydaje się ok, poza sezonową alergią i lekkim przeziębieniem w zeszłym tygodniu.
@E_L_ leukocytoza poniżej 1k jest cholernie groźnym zjawiskiem. Nie chce tutaj na głos mówić co... idz do lekarza jak najszybciej i trzymam kciuki za dziecko zeby było ok
@E_L_: Dalej nie odpowiedziałeś. Co dadzą wyniki jak nie wiadomo co się dzieje. Może tak po prostu ma a równie dobrze mogła przejść niedawno infekcje.
@hurb: generalnie nic się złego nie dzieje. Córka ma alergię sezonową, a w zeszłym tygodniu była lekko przeziębiona i do tego przeszła jelitówkę (panuje u nas w szkole). Badania zleciliśmy tylko do sprawdzenia czy wszystko ok, bo miała bilans i chcieliśmy zrobić przegląd "generalny".
Córka ma alergię sezonową, a w zeszłym tygodniu była lekko przeziębiona i do tego przeszła jelitówkę (panuje u nas w szkole)


@E_L_: Twoja odpowiedź na niskie wyniki. Skoro organizm walczył to musiał użyć środków. Muszą się przecież zregenerować.
Dlatego nie ma sensu robić czegoś takiego jak "przegląd generalny" skoro nie ma objawów.
@hurb: ok, tam mi też podpowiadała logika, że wyniki pewnie zaburzone są przebytą infekcją, ale stres robi swoje i stąd ten temat tutaj. Dziękuję za uspokojenie. W poniedziałek wizyta i pewnie powtórzymy badanie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@E_L_: @E_L_: U dzieci nie zaleca się robienia morfologii ta o. Nie ma czegoś takiego jak przegląd generalny u zdrowego dziecka. Nie robi się badań, zwłaszcza po infekcji, bo właśnie wychodzą jakieś strzałki a potem rodzice łażą po lekarzach i pokazują jakieś nic nie znaczące kreski w morfologii.