Wpis z mikrobloga

@anemycwolf090: No spoko zauwaz tylko ze:

-prawie wszedczie importuje tez z chin
-myslisz ze te tiry co jada na bialorus na bialorusi pozostana?

Z sankcjami jest ja ze wszystkim - musza byc skuteczne a nie martwe.

Do chin mozna wysylac? No to chyny se zarobia jako posrednik.

I zeby nie bylo - jestem zwolennikem jaknajwiekszego dojechania kacapow bo oni innego jezyka niz "pala przez leb" nie rozumieja. Jak kazdy zreszta debil.
@gorzki99: Czytałeś ten artykuł ? Wyraźnie jest tam napisane, że biorąc pod uwagę całą unię Chiny to dużo mniejszy partner niż właśnie unia. Do tego rosyjska gospodarka stoi na niemieckich maszynach. Na niemieckich częściach i technologii. Bez tego, ten kraj nie da rady, przestawienie się całkowicie na chiny nie jest możliwe od tak, to wymaga lat
@anemycwolf090: A czytales co napisalem? No to jeszcze raz:

Do chin mozna wysylac? No to chyny se zarobia jako posrednik.

b) za dziurawe (zbyt latwo je obejsc)


A ruskie nie tylko z chinami handluja.

Tak ze tego. Ja nie neguje ze sankcje sa potrzebne. Obawiam sie tylko 2 rzeczy:

1-chwile po unormowaniu sie sytuacji (obojetnie ktora strona wygra) sankcje zaczna topniec
2-sankcje ktore sa na papierze wygladaja fajnie - w rzeczywistosci
@gorzki99: Zgadzam się, sankcje da się obejść. Nie zmienia to faktu, że trzeba się natrudzić jak cholera a jaki bedzie tego efekt to nie wiemy i zobaczymy. Natomiast do powrotu stosunków nie ma mowy. Niemcy deklarują odcięcie się od surowców, polska to samo, inne państwa dołączają. Jesteśmy głównym odbiorcą jako europa. Finansujemy właściwie rosję. Jedyne wyjście to sprzedać chinom, sprzedać taniej i na pewno nie takie ilości.
Poczekamy zobaczymy, pewne jest
Natomiast do powrotu stosunków nie ma mowy.


@anemycwolf090: dokladnie:

Poczekamy zobaczymy


Sytuacja sie unormuje to sankcje zaczna topniec. Nie dzien czy dwa po unormowaniu. Ale wreszcie komus sie zacznie kasa niezgadzac. Pinonzki panie :)
i przez 100 lat nie handlowali.


@anemycwolf090: Az tak to nie. Ale totalna izolacja dopoki nie zaczna przestrzegac zasad gry to by sie przydala.

Najgorsze w tym jest to ze to nie jest "wojna putina". To wojna rosjan. Jakby nie mial poparcia to by takich szopek nie odwalal.

To nie jest tak ze go popiera 2% spoleczenstwa. Najlepiej bylo to widac po aneksji krymu. Wtedy zsi eprzekonal ze :
a) ludzie