Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Cześć, może ktoś będzie w stanie mi dać jakąś wskazówkę bo dotarłem do ściany ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Piszę w #java #kotlin warstwę do wysyłania requestów po ISO8583 przy wykorzystaniu TLSa. Ogólnie to połączenie działa, dane się wysyłają, odbierają i jest git.

Problem pojawia się w przypadku ponowień, kiedy zdarzy się jakiś timeout. Wtedy łapię z socketu exception, zamykam socket wywołując na nim close() i tworzę socket, w którym pojawiam żądanie.

Wychodzące i przychodzące połączenia z serwerem obserwuję i zauważyłem, że pomimo zamykania socketu połączenie wisi i zamyka się dopiero kiedy następuje ponowienie.

Trochę to dziwne. Z tego co czytałem wszędzie piszą, że wystarczy zawołać close i spokój. Spotkał ktoś z Was podobny lub taki sam problem lub byłby w stanie rzucić jakąś wskazówką?

#programowanie
  • 10
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PaaD: zostało odpięte w momencie gdy trzeba było odwrócić stos na drugą stronę i postukać piąstką w garbage collectora, i wtedy resztki kodu swobodnie wyleciały na kanapkę z goudą ( ͡ ͜ʖ ͡)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nietrolluje: w tym momencie od zamkniecia socketu do wysłanie odpowiedzi uśpiłem wątek na sekundę i jest git. Zanim ponowienie idzie to stare połączenie się zamyka. Nie wiem tylko czy to jest dobre rozwiązanie sprawy