Wpis z mikrobloga

@Fromsky: dobrze, że podkreśliles słowo OBECNIE. Jeśli inflacja, stopy procentowe #!$%@?ą w kosmos a przy okazji mamy ceny energii razy dziesięć plus zerwanie łańcuchów dostaw z okazji wojny to efekt może być tylko jeden
@morello91: sporo ludzi nie wie, że historia się lubi rymować, niestety. Wojny czy kryzysy były, są i będą. Problem w tym, że niektórzy pamiętają czasy tylko dobrobytu (no tak to nazwijmy ( ͡° ͜ʖ ͡°)). Nie wszyscy sięgają pamięcią do chociażby 2008, choćby ze względu na swoją datę urodzenia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Fromsky: 500+ i wszystkie pieniądze z socjalu dla Polaków też są w większości wydawane w Polsce, ale nie rozumiem, dlaczego to ma być jakiś argument za rozdawnictwem. Czy sprawdziło się u nas napędzanie gospodarki pustym drukowanym pieniądzem przeznaczonym na szybką konsumpcję? Nie wiem, dlatego poważnie pytam. Nie stać nas nawet na socjal ten, który mieliśmy dotychczas, powszechne są opinie, że w dobie kryzysu powinno się ciąć wydatki socjalne, mamy inflację 11%,
@Fromsky: @Maniek81: tak dokładnie 500+ dla Ukraińców a ty ile rubli dostajesz? Przecież te 500+ w 90% będzie wydawane u nas plus ci ludzie szukają pracy jeszcze się zdziwisz jak gospodarka się odbije bo zatkało nam ładnie niż demograficzny


A jak u nas wydane to każdemu dajmy po 100 000 tylko z warunkiem wydania w Polsce to wtedy będziemy największą potęga na świecie XD
Co ma do rzeczy gdzie są
@Ktore_to_juz_konto: ja jestem za tym żeby w ogóle nie dawać tego 500+ nawet Polkom bo to patologia - wiedzą ci co mają firmy... Laski wpadają na umowę od razu zaciążaja i tyle ich było... Ciągną później kasę z pracodawcy plus 500 - to wg ciebie jest ok?