Wpis z mikrobloga

Jest na sali murarz?

1. Pomiędzy ścianą wewnętrzą a zewnętrzną we wnęce okna jest ścianka z resztek cegieł, no i te cegły (a raczej resztki cegieł) wydają pusty dźwięk podczas pukania w nie no i jak widać nie trzymają się dobrze. Jak to naprawić, żeby było dobrze?

2. Druga rzecz - zauważyłem, że dookoła okna jest izolacja tylko od zewnątrz, a od środka jest jeszcze przesrzeń głęboka na 4-5 centymetrów. Mogę śmiało zaizolować to okno dokładniej i wypełnić tą przestrzeń watą albo pianką? Czy to ma jakieś właściwości wentylacyjne, czy coś w tym stylu?

Chciałem pomalować sufit w łazience, ale jakoś tak wyszło, że zacząłem zdzierać farbę ze ścian (aż 6 różnych kolorów/warstw się nazbierało, także dawno nic tu chyba nie było robione (mieszkam tu dopiero od roku, a budynek ma ponad 70 lat. No i zrywałem farbę wokół okna i w pewnym miejscu było małe pęknięcie w kształcie trójkąta, którego pozbyłem się przy pomocy dłuta i młotka no i zacząłem tak stukać młotkiem i dlutem we wszystko co luźne i wyszedł ten kwiatek widoczny na filmie.

#remontujzwykopem #budujzwykopem #remont #wykonczenia #budowlanka #pytaniedoeksperta
Zapaczony - Jest na sali murarz?

1. Pomiędzy ścianą wewnętrzą a zewnętrzną we wnęc...
  • 22
, no i te cegły (a raczej resztki cegieł) wydają pusty dźwięk podczas pukania w nie no i jak widać nie trzymają się dobrze. Jak to naprawić, żeby było dobrze?


@Zapaczony: jedyna metoda, to rozdłubać ostrożnie zaprawę, cegły wyjąc i wmurować jeszcze raz. Bieda rozwiązanie to wstrzykiwanie pianki PU w szczeliny. Jeśli to są pojedyncze cegły, a cały fragment ściany nie sprawia wrażenia stojącego jedynie z przyzwyczajenia, to może tak wystarczy,
@Jarek_P: dzięki za pomoc! :) Wiadomość dot. izolacji w sumie mnie cieszy, bo ogólnie było czuć, że właśnie ściany tuż przy oknie są zimniejsze i uzupełnię to wełną, żeby użyć tego samego materiału izolacyjnego. Tylko później dać grunt na tą wełnę, czy coś, żeby zaprawa trochę związała się powierzchownie z tą wełną? A może robić jakiś luz pomiędzy zaprawą a wełną, żeby nie było to na sztywno? I czy warto upychać
I czy warto upychać wełny tyle ile się da, czy raczej z wyczuciem?


@Zapaczony: ile się da - nie, bo ubita wełna przestaje izolować, ona ma być luźno. Szczelinę możesz zamknąć paskiem styropianu wklejonym na piankę, nawet samą pianką też można. A ogólnie, ponieważ takie pustki jakoś szczególnie dobre jako izolacja nie są, teraz jest modne docieplanie starych murów metodą wpompowywania w te szczeliny granulatu styropianowego.

i nałożyć zaprawę z siatką
@Jarek_P: faktycznie, dobry pomysł z tą pianką. Może się tu przydać jako podłoże do dalszego murowania. Czyli pierw luźno wełna, na to pianka, grunt i zaprawa? A między ramą okien robić jakąś małą przerwę na akryl, czy rama okna może być łączona na sztywno ze ścianą?

A do bocznej ścianki chcę pierw wmurować te 3 kawałki cegieł, specjalnie sobie je zostawiłem, a później wtopić na to siatkę z zaprawą, raz albo
@Jarek_P: udało mi się wyrwać parapet i tutaj też mam nie lada zagwostkę. Otóż pod parapetem też jest spora przestrzeń, pierw od strony okien (nad cegłami) jest dosłownie 2 cm pustej przestrzeni. A sam parapet też jest posadowiony na tych kawałkach dykty, więc dochodzi kolejne pół centymetra przestrzeni pod parapetem. Myślę, żeby zrobić 5-6 podpór z zaprawy na parapet, żeby złapać poziom i wysokość, jaki parapet powinien mieć, a resztę wolnej
Zapaczony - @Jarek_P: udało mi się wyrwać parapet i tutaj też mam nie lada zagwostkę....

źródło: comment_16490006136MMB21ZqPgvtk1CZARZqOW.jpg

Pobierz
@Jarek_P: tak, od wewnątrz. Najgorsze jest to, że ja chciałem tylko pomalować sufit xD A jakoś tak mnie tknęło na zrywanie farby, no i teraz jest jak jest :D A jakieś inne rozwiązanie oprócz styropianu się sprawdzi? Bo wełnę już znalazłem jakąś z ogłoszenia (ktoś z budowy domu oddaje resztki za darmo), piankę mam, ale nie wiem czy znajdę styropian jakiś dosztukowany (nie chcę kupować całego opakowania, bo mi się nie